Mistrz Polski za silny dla Zagłębia

268

W ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski – Piastem Gliwice 0:2. Bramki zdobywali Jorge Felix oraz Jakub Czerwiński.

Zawodnicy „Miedziowych” wrócili do gry w lidze po przerwie zimowej. Ich pierwszym przeciwnikiem był Mistrz Polski – Piast Gliwice.

Już w pierwszej minucie spotkania strzał z dystansu oddał Patryk Sokołowski, ale jego uderzenie minęło słupek bramki strzeżonej przez Konrada Forenca. Początkowa faza meczu to była gra w środku pola z lekką przewagą gospodarzy. W 17 minucie Piast objął prowadzenie po bramce Jorge Felixa z rzutu karnego, podyktowanym za faul Damiana Oko na Patryku Tuszyńskim. W 29 minucie pierwsza groźna sytuacja „Miedziowych”, z lewej strony boiska dośrodkowywał Balić, a Białek strzelił głową minimalnie nad poprzeczką.W 36 minucie kolejna groźna sytuacja gospodarzy. Heteley uderzył z rzutu wolnego blisko poprzeczki Zagłębia. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Z przebiegu gry zdecydowaną przewagę miał mistrz Polski.

W 49 minucie z rzutu wolnego świetnie uderzył Filip Starzyński, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Plach. Kolejną okazję „Miedziowi” stworzyli w 69 minucie, kiedy Bartosz Slisz głową strzelił obok bramki. W 76 minucie przed stratą bramki lubinian obronił Bartosz Kopacz wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki po strzale Milewskiego. W następnej akcji Piast po rzucie rożnym strzelił drugą bramkę a jej autorem był Jakub Czerwiński. W 81 minucie nożycami strzelał Sasa Balić. Piłka trafiła prosto w Placha.

Kolejne ligowe spotkanie Zagłębie Lubin rozegra na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Mecz odbędzie się 15 lutego o godzinie 15:00.