Mistrz Polski nie zostawił złudzeń

161

Siatkarski mistrz Polski wygrał w Lubinie z Cuprum. Jastrzębski dał się postraszyć gospodarzom jedynie w pierwszym secie.

Lubinianie przystępowali do meczu po wygranej z Nysą, ale wiedzieli, że na własnym parkiecie czeka ich dużo trudniejsze zadanie. Mistrzowie Polski zweryfikowali Cuprum Lubin, które postawiło się tylko w pierwszym secie, w którym przegrywało już 15:10. To nie podłamało gospodarzy, którzy walczyli do końca i ostatecznie przegrali a przewagi. Chociaż goście prowadzili już 22:18, to kibice oglądali dużo, dużo więcej punktów i wymiany ciosów. Ostatecznie bardzo wyrównana pierwsza parta zakończyła się wygraną mistrzów Polski 30:28.

Taki obrót sytuacji podciął skrzydła miejscowym. Cuprum w dwóch kolejnych setach nie stawiło już takiego oporu ekipie Jastrzębskiego Węgla. Dwie kolejne partie, to już przewaga mistrzów Polski. Jastrzębski nie pozwolił lubinianom na złapanie wiatru w żagle i kontrolował przebieg wydarzeń na placu gry.

MVP: Jakub Popiwczak (JW)

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25)

Cuprum: Waliński, Ferens, Sekita, Pietraszko, Kapica, Krage, Szymura (libero) oraz Sas (libero), Maruszczyk, Bociek, Stępień.

JW: Hadrava, Wiśniewski, Gladyr, Tervapotti, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Toniutti, Dryja.