Mistrz, Mistrz! Zagłębie z kompletem zwycięstw!

4089

Zagłębie przypieczętowało dziś rekord PGNiG Superligi Kobiet! 28 meczów – 28 zwycięstw i komplet punktów, to coś niesamowitego. Do tego doszedł rekord frekwencji w hali RCS, który wyniósł ponad 2800 kibiców! Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zakończyły sezon w fenomenalnym stylu, a przed nimi jeszcze batalia o kolejne trofeum – Orlen Puchar Polski. Mistrzowski tytuł lubinianki przypieczętowały na pięć serii przed zakończeniem rozgrywek. Dziś hala RCS oszalała z radości!

Zagłębie rozpoczęło sezon od przekonującej wygranej 30:22 z Piotrcovią. I tak też pewnym krokiem kroczyło od meczu do meczu, średnio wygrywając różnicą 10 bramek. Dość powiedzieć, że spotkań, w których lubinianki zwyciężyły mniej niż pięcioma golami było raptem… cztery. Dziś Miedziowe zamknęły klamrą sezon 2022/2023, zwyciężając z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego bardzo pewnie.

Mecz lepiej zaczęła ekipa z Piotrkowa, która po pięciu minutach wygrywała różnicą trzech bramek – 6:3. Przyjezdne trzymały się dość długo, ale od wyniku po 10 Zagłębie włączyło piąty bieg. Mistrzynie Polski zwarły szyki obronne i poprawiły skuteczność w ataku, co szybko przyniosło efekt. W dwudziestej minucie Miedziowe wygrywały już 15:11 i nie zamierzały się zatrzymywać. Klasą samą w sobie po raz kolejny była Patricia Matieli, która czarowała na parkiecie. Zagłębie grało kolejne znakomite zawody i pewnie zmierzało do zwycięstwa. Do przerwy lubinianki wygrywały różnicą czterech bramek – 19:15.

Druga połowa to jeszcze większa przewaga świeżo upieczonych Mistrzyń Polski. Defensywa Zagłębia była wręcz nie do przejścia, o czym może świadczyć fakt, że po zmianie stron przyjezdne miały ogromne problemy z pokonaniem bramkarek Miedziowych. Dość wspomnieć, że przez trzynaście minut po zmianie stron Piotrcovia rzuciła zaledwie jedną bramkę! Z biegiem czasu przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zbliżała się do dziesięciu trafień. Zagłębie pewnie zmierzało po kolejne, 28. zwycięstwo w lidze. W 48. minucie było już 28:18 i stało się jasne, że Miedziowe zakończą sezon z kompletem zwycięstw!

MVP meczu: Joanna Drabik (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 37:23 (19:15)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda 5, Pankowska, Kocińska, Grzyb 2, Górna, Drabik 7, Galińska 4, Michalak 5, Bujnochova, Kochaniak-Sala 4, Milojević 3.

Piotrcovia: Suliga, Opelt, Grobelna – Drażyk 1, Radushko, Oreszczyk 3, Polaskova 6, Królikowska 4, Jasińska, Sobecka 1, Szczepanek 3, Trebović 1, Świerczek 1, Waga 2, Jureńczyk 2, Schneider 1.