Mistrz lepszy od wicemistrza

13

W spotkaniu rozpoczynającym 21. kolejkę ekstraklasy mężczyzn Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Wisłą Płock 27:35 (16:17). Tym samym lubinianie nie są jeszcze pewni gry w fazie play-off.

Spotkanie nie zaczęło się zbyt dobrze dla Zagłębia. Po czterech minutach Wisła prowadziła 3:1. To jednak nie podcięło skrzydeł podopiecznym Jerzego Szafrańca, którzy odrobili straty. Po kwadransie gry na tablicy wyników był remis po 8. Przez kolejne fragmenty gry trwała wyrównana walka bramka za bramkę i żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie większe niż jednobramkowe. W zespole Zagłębia brylowali Piotr Obrusiewicz i Rober Kieliba, z dobrej strony pokazał się również Adam Steczek i to głównie dzięki tym zawodnikom „trzymaliśmy” wynik. Co prawda Wiśle w 26. minucie ponownie udało się odskoczyć na dwie bramki – 13:11, ale jeszcze przed przerwą przewaga Wisły wynosiła tylko jedną bramkę. Po pierwszych trzydziestu minutach było 17:16 dla „Nafciarzy”. Tak wysoki wynik spowodowany był dobrą grą w ataku obydwu zespołów, ale zarazem słabszą postawą w obronie. Co ciekawe lubinianie w pierwszej połowie nie zarobili dwuminutowej kary.

Początek drugiej części meczu wyglądał podobnie jak cała pierwsza połowa. Wciąż trwała wymiana ciosów, a żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Do czasu… Jeszcze w 36. minucie spotkania mieliśmy remis 20:20, jednak w tym momencie inicjatywę przejęli gospodarze. W bramce znakomicie spisywał się Marcin Wichary, który odbił kilka rzutów, co pomogło w skutecznym wyprowadzaniu kontr przez Wisłę. „Nafciarze” zdobyli sześć bramek z rzędu, nie tracąc żadnej i w 45. minucie zrobiło się 20:26. W tym momencie z zawodników Zagłębie uszło powietrze. Wiślacy jeszcze powiększyli przewagę do 7-8 bramek i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Zagłębie przegrało w Płocku z Wisłą 27:35 i nie może być jeszcze pewne swojego udziału w fazie play-off.

Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin 35:27 (17:16)

Wisła: Wichary, Seier – Kwiatkowski, Twardo 4, Rumniak 2, Piórkowski, Pronin 5, Nat 5, Jędrzejewski 1, Paluch 7, Kuptel 2, Wuszter 5, Nielsen 1, Zołoteńko 3.

Zagłębie: Malcher, Świrkula – Niedośpiał, Obrusiewicz 9, Kieliba 6, Zadura, Steczek 5, Tomczak, Adamczak Paweł 4, Kozłowski 1, Bielec 2, Adamczak Piotr, Morawski, Tokarek.