Mikrokoncert sanah

203

Wyczekiwany następca debiutanckiego albumu sanah już 7 maja trafi do fanów artystki. W dniu premiery „Irenki” odbędzie się spotkanie online z piosenkarką, które będzie okazją do poznania kulis powstawania płyty. Wokalistka wykona też kilka utworów na żywo. Dziś natomiast w studiu Empiku zagoszczą Cecylia Malik, Filip Springer i Tomek Michniewicz, którzy porozmawiają o tym, jak cieszyć się kontaktem z naturą, nie szkodząc środowisku. Punktem wyjścia do debaty będzie majowy numer „Pisma. Magazynu Opinii”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Cecylia Malik, Filip Springer i Tomek Michniewicz – Jak być blisko natury, ale jej nie szkodzić? – środa, 5 maja, godz. 20

Przebywanie na łonie natury ma kojący wpływ na zdrowie. Ciało i psychika tęsknią za śpiewem ptaków, zapachem lasu i łąki oraz bujną zielenią. Nic nie jest w stanie ukoić nerwów lepiej niż bliski kontakt z przyrodą. Ostatnie miesiące jednoznacznie pokazały, że zamknięci w betonowych dżunglach wyrywamy się w nieznane, gdy tylko nadarza się ku temu okazja. Im bardziej dziko czy egzotycznie, tym lepiej.

Premiera majowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii” stanowi okazję do debaty o tym, jak pogodzić sprzeczne interesy turysty, który chce korzystać z dobrodziejstw przyrody, najlepiej jak najmniej zdegradowanej, i środowiska. W spotkaniu online z cyklu #Conowego wezmą udział Cecylia Malik, Filip Springer i Tomek Michniewicz, a rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytania, jak etycznie obcować z naturą i czy można podróżować odpowiedzialnie i ekologicznie? 

Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, chiński, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest. Jego ostatnia książka „Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz” została nominowana do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2019 oraz do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Razem z Julią Fiedorczuk założył Szkołę Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie.

Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, programu „Inny świat” w telewizji TTV i audycji w Trójce, Jedynce, Radiu Zet, a także współzałożyciel Radia 357. Laureat m.in. nagrody National Geographic „Traveler”, czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel oraz nagrody Osobowość Roku. Członek jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Autor szkoleń z kontroli stresu i wystąpień publicznych oraz jeden z najwyżej cenionych mówców motywacyjnych w Polsce.

Cecylia Malik – krakowianka, artystka wizualna i aktywistka ekologiczna. Autorka wielu projektów artystycznych, m.in. „365 Drzew” i „6 rzek” oraz filmu dokumentalnego „Raj na ziemi” o miłości pary bezdomnych. Współtwórczyni akcji w obronie Krakowskiego Zakrzówka przed zabudową „Modraszek Kolektyw” i cyklicznej imprezy na Wiśle „Wodna Masa Krytyczna” oraz liderka ogólnopolskiej kampanii społecznej „Siostry Rzeki”. Laureatka wielu nagród, m.in. Człowieka Polskiej Ekologii za rok 2017 i Nagrody Katarzyny Kobro za 2018. Cecylia Malik łączy sztukę i aktywizm. Wspólnie z ekspertami z różnych dziedzin organizuje protesty kreowane jako happeningi i dzieła sztuki w przestrzeni publicznej. W 2017 zainicjowała akcję „Matki Polki na wyrębie” skierowanej przeciwko LEX Szyszko. Należy do Koalicji Ratujmy Rzeki.

sanah – piątek, 7 maja, godz. 18

Po sukcesie albumu „Królowa dram”, nagrodzonego Bestsellerem Empiku 2020, sanah nie kazała długo czekać na swój następny materiał. Najpierw jesienią 2020 r. ukazała się EP-ka „BUJDA” z hitem „No sory”, a równo rok od premiery debiutu w ręce fanów oddaje drugą płytę. „Irenka” to kolejny rozdział w karierze wokalistki, która szturmem podbiła serca polskich słuchaczy i wylansowała takie przeboje jak „Szampan”, „Melodia”, „Siebie zapytasz” czy „Proszę pana”.

W dniu premiery wydawnictwa odbędzie się spotkanie online z sanah w roli głównej. Wokalistka opowie o pracy nad materiałem i udzieli odpowiedzi na pytania frapujące fanów, a także zagra na żywo kilka utworów z nowej płyty. Rozmowę z artystką poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Wszystkie piosenki zamieszczone na albumie układają się w historię tytułowej postaci, przepełnioną pięknem i melancholią. Artystka skupiła się na przekazaniu autentycznych emocji, o czym świadczy także pozbawiona jakiegokolwiek retuszu okładka płyty. „Irenkę” promują single „No sory” i przebój „Ale jazz!” nagrany w duecie z wokalistą Bitaminy, Vito Bambino. Utwór uplasował się na pierwszym miejscu listy najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych i pokrył się dotąd trzykrotną platyną.

Na spotkanie z sanah zaprasza Empik wraz Magic Records oraz Going. 

Źródło informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY