Mieszko Fortuński mistrzem Europy w odmianie10-bil

433

W 2019 roku został mistrzem Europy w odmianie 10-bil. Mieszko Fortuński, bo o nim mowa powtórzył swój wyczyn i świeżo po sukcesie w USA, po raz kolejny udowodnił na jak wysokim sportowym poziomie się znajduje.

Od lewej: Daniel Macioł wicemistrz Starego Kontynentu w odmianie 10-bil i Mieszko Fortuński złoty medalista (Fot. PZBil)

Bilardowa reprezentacja Polski obecnie walczy o laury podczas Mistrzostw Europy – Antalya w Turcji. Lubinianin Mieszko Fortuński obronił tytuł mistrzowski z 2019 roku. W półfinale w odmianie 10-bil spotkał się z Marc Bijsterbosch, którego pokonał 8:3. Jego kolega z kadry Daniel Macioł na tym etapie rywalizacji pokonał Ralfa Souqueta. Mieliśmy więc polski finał mistrzostw Europy w odmianie 10-bil. Mieszko okazał się w nim lepszy unosząc trofeum za najlepszego zawodnika w tej kategorii.

Nasz kraj reprezentują Oliwia Zalewska i Monika Ząbek, a także sześciu mężczyzn: Daniel Macioł, Szewczyk Wojciech Mieszko Fortuński, Tomasz Kapłan, Mariusz Skoneczny, Sebastian Batkowski oraz Emil Malanowski w rywalizacji osób na wózkach inwalidzkich. Kadra wyjechała pod wodzą Marcina Krzemińskiego w asyście Bogdana Wołkowskiego.