Międzynarodowe osiągnięcia trzecioklasisty z ósemki

552

W czasie pandemii wiele aktywności przeniosło się do sieci: e-lekcje, e-praca. W tej sytuacji zupełnie naturalne są też e-konkursy, a nagrania wideo są szansą do zaprezentowania dziecięcego talentu w pełnej krasie. Absolutnym mistrzem e-konkursów okazał się Szymon Wilk z klasy III c Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie.

Szymon, uczeń klasy teatralnej, wygrał aż trzy takie przeglądy. Interpretacją wiersza „Opowiedział dzięcioł sowie” przygotowaną pod kierunkiem Krystyny Gorzelnik, oczarował jury konkursu recytatorsko-teatralnego dla klas I-III „Maluchy lubią wiersze”, organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.

Później zdeklasował konkurencję podczas Zwoleńskiego Festiwalu Słowa 2020. Żeby tego było mało, okazał się bezdyskusyjnym zwycięzcą XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Słowo i Piosenka”. Mały artysta, w stroju… wilka, w barwny sposób opowiedział historię leśnego sklepu z wiersza Jana Brzechwy.

To nie koniec sukcesów Szymona. Chłopiec został również nagrodzony I miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Zarzuć sieć na wiersz”, organizowanym przez Nadarzyński Ośrodek Kultury, otrzymał tam też Nagrodę Publiczności. Kolejnym osiągnięciem jest I miejsce w XXIV Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Ale największym sukcesem Szymka jest wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim „Na skrzydłach poezji”, organizowanym przez Wielofunkcyjny Ośrodek Kultury w Rudominie na Litwie. Jury tego konkursu doceniło Szymona za oryginalność.

Łącznie to daje 7 nagród w ciągu dwóch miesięcy.

Szymon to wszechstronnie uzdolniony trzecioklasista. Osiąga wysokie noty w konkursach matematycznych, humanistycznych, przyrodniczych, pięknie maluje, a jak tańczy.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć konkursową prezentację Szymona – oto link:

https://www.facebook.com/RudaminosDKC/videos/881268892368341/

AUTOR: Ewa Rogowska/SP 8 w Lubinie