Miedziowy atak uzupełnia młody Remigiusz Kapica

167

Drużyna Cuprum Lubin na nadchodzący sezon 2021/2022 ma coraz mniej niewiadomych. Niedawno ogłoszono, że w zespole zostaje atakujący Ronald Jimenez, a dziś klub informuje, że duet w ataku stworzy on z młodym zawodnikiem – Remigiuszem Kapicą.

Grafika Cuprum Lubin

Nowy atakujący ma dopiero 20 lat, a już od dwóch sezonów występuje w PlusLidze. Lata 2019-2021 spędził na Warmii i Mazurach, reprezentując Indykpol AZS Olsztyn. Co ciekawe, w 2019 roku grał jeszcze w drużynach juniorskich i zdobył Mistrzostwo Śląska Juniorów oraz srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. W tym roku natomiast Remigiusz Kapica (podobnie jak Michał Gierżot) wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie, podczas których wywalczył złoty medal.

Atakujący w minionym sezonie grał w jednej drużynie z nowym rozgrywającym Miedziowych Przemysławem Stępniem. Mimo że Kapica był raczej zmiennikiem, to jego wejścia zazwyczaj pomagały zespołowi. W drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn łącznie rozegrał 35 meczów, zdobywając w sumie 160 punktów. Atakujący jest leworęczny, co jest jego dodatkową zaletą.