Miedziowi uratowali punkt

377

W ramach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Jagiellonią Białystok 2:2 Piłkarze miedziowych w obecnym sezonie mają dwa punkty w ligowej tabeli.

Już w 3. minucie meczu dla miedziowych świetną okazję wykreował Łukasz Poręba jednak jego podanie na bramkę nie zamienił Patryk Szysz. Po tej akcji drużyny zaczęły walkę w środku pola, jednak nikt nie potrafi sforsować obrony rywala. W 20 minucie Jakub Tosik próbował uderzenia z 30 metra, jednak piłka wysoko nad poprzeczką. 21 minuta i groźnie pod bramką Zagłębia Lubin, Pirkyl próbował przelobować bramkarza miedziowych jednak lubiński zespół uratowała poprzeczka. 31 minuta Alan Czerwiński dośrodkowuje w pole karne, uderza głową Patryk Szysz jednak minimalnie chybia obok lewego słupka. W 35 minucie próbę uderzenia z dystansu podjął Bartosz Kopacz jednak bramkarz gości paruje uderzenie na rzut rożny. Bramkę dla Jagiellonii Białystok w 38 minucie zdobywa Patryk Klimala. Do końca pierwszej połowy trwała walka w środku pola.

Od początku drugiej połowy obie drużyny walczą o przewagę w środkowej strefie boiska. W 60 minucie rzut rożny dla gości jednak obrońcy miedziowych zażegnują niebezpieczeństwo. W 59 minucie spotkania Klimala próbował zdobyć swoją drugą bramkę jednak znakomitą paradą popisał się golkiper miedziowych Konrad Forenc. Chwilę później akcja odpowiadało Zagłębie, jednak w groźnej sytuacji nikt nie przeciął dośrodkowania Guldana. W 67 minucie strzałem zza pola karnego prowadzenie na 2:0 podwyższa Jesus Imaz. Po świetnej akcji na skrzydle Alana Czerwińskiego bramkę kontaktową w 71 minucie zdobywa Patryk Szysz. Piłkarze miedziowych nie zwalniają tempa i po dośrodkowaniu Czerwińskiego minimalnie obok słupka trafia Damjan Bohar. W 74 minucie świetne uderzenie z dystansu kapitana Zagłębia Lubo Guldana jednak fenomenalną interwencja Węglarza ratuje gości przed startą bramki. 78 minuta Zagłębie wyrównuje wynik spotkania za sprawą wychowanka Zagłębia Lubin Łukasza Poręby ! W ostatnich minutach meczu gospodarze próbowali przeważyć szale zwycięstwa na swoją stronę jednak Jagiellonia świetnie grała w obronie. Mecz kończy się podziałem punktów.

Kolejne spotkanie KGHM Zagłębie Lubin rozegra 10 sierpnia na własnym stadionie przeciwko Arce Gdynia.

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Patryk Klimala 39, 0:2 Jesús Imaz 66, 1:2 Patryk Szysz 70, 2:2 Łukasz Poręba 78

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc – 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić – 44. Alan Czerwiński, 24. Jakub Tosik, 8. Łukasz Poręba, 18. Filip Starzyński (84, 89. Patryk Tuszyński), 7. Saša Živec (65, 39. Damjan Bohar) – 17. Patryk Szysz.

Jagiellonia: 96. Damian Węglarz – 7. Jakub Wójcicki, 5. Nemanja Mitrović, 15. Zoran Arsenić, 19. Böðvar Böðvarsson – 14. Tomáš Přikryl (87, 8. Ognjen Mudrinski), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (77, 20. Marko Poletanović), 11. Jesús Imaz, 10. Juan Cámara (68, 77. Martin Košťál) – 9. Patryk Klimala.