„Miedziowi” odpadają z Pucharu Polski

243

Kolejna porażka w wykonaniu piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. „Miedziowi” ulegli pierwszoligowej Arce Gdynia w Pucharze Polski 2:1 i odpadli z tych rozgrywek. Bramki dla Gdynian zdobył Karol Czubak, honorowe trafienie dla Zagłębia było autorstwa Adama Ratajczyka.

Pierwsza akcja groźniejsza akcja w tym meczu była przeprowadzona przez Zagłębie kiedy w 11. minucie Mateusz Bartolewski uderzał sprzed pola karnego, ale strzał był zbyt słaby aby pokonać bramkarza gospodarzy. W 22. minucie na prowadzenie wyszła Arka za sprawą trafienia Karola Czubaka. Równe dziesięć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania. Przed przerwą Zagłębie miało szansę na zdobycie bramki kontaktowej jednak z jedenastu metrów pomylił się Filip Starzyński.

W drugiej połowie to „Miedziowi” dominowali w spotkaniu, ale nie potrafili tego przekuć w zwycięstwo. Honorowe trafienie w 57. minucie zaliczył Adam Ratajczyk. W 79. minucie mieliśmy powtórkę z meczu z Rakowem, gdyż …. znów zabrakło prądu i trzeba było czekać na wznowienie spotkania. Po tej przerwie Zagłębie dalej prowadziło grę, ale na posterunku był jeden z bohaterów Arki – Kacper Krzepisz.

Następne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra w lidze z liderem – Lechem Poznań.

Składy(za: 90minut.pl)

Arka: 1. Kacper Krzepisz – 17. Fabian Hiszpański (61, 15. Arkadiusz Kasperkiewicz), 29. Michał Marcjanik, 3. Haris Memić, 14. Luis Valcarce – 10. Christian Alemán (76, 37. Mateusz Stępień), 6. Sebastian Milewski, 7. Adam Deja, 36. Michał Bednarski, 77. Mateusz Żebrowski (61, 9. Artur Siemaszko) – 68. Karol Czubak (90, 8. Marcus Vinícius).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 2. Aleksandar Pantić, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski (73, 5. Lorenco Šimić) – 9. Erik Daniel (46, 7. Saša Živec), 8. Łukasz Poręba, 20. Ilja Żygulow (46, 99. Łukasz Łakomy), 18. Filip Starzyński (90, 36. Oliwier Sławiński), 16. Adam Ratajczyk – 11. Tomáš Zajíc (46, 17. Patryk Szysz).