Miedziowi odesłali Wisłę z kwitkiem

21

Podopieczni Oresta Lenczyka w niczym nie ustępowali rywalowi z Krakowa. Obie ekipy przez większość spotkania walczyły jak równy z równym. W końcówce spotkania swoje tempo zaczęli bardziej narzucając gospodarze, którzy ścięli z nóg trzecią siłę Ekstraklasy i wygrali z Białą Gwiazdą 3:1!

Pierwsza połowa 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy to próba sił po obu stronach. Już w 1. minucie sędzia podyktował dla Zagłębia rzut wolny. Wykonawcą stałego fragmentu gry był Dorde Cotra. Piłka trafiła do Aleksandra Kwieka, który uderzył ją głową na bramką Michała Miśkiewicza. Druga ciekawa akcja była stworzona przez Zagłębie w 4. minucie. Wbiegający w pole karne Arkadiusz Piech, podał po ziemi do Michala Papadopulosa, a ten z okolicy piątego metra mógł strzelić pewną bramkę. Niestety dla Zagłębia, ten pierwszy był na spalonym. Pod koniec pierwszej połowy Aleksander Kwiek znalazł się prawie sam na sam z bramkarzem gości, jednak zawodnik Zagłębia nie opanował futbolówki i nie zdobył gola. Do przerwy było bezbramkowo, ale to miedziowi mieli na swoim koncie dwa strzały w światło bramki, gdy ekipa Franciszka Smudy ani jednego.

– Fajnie, że stwarzaliśmy sobie sytuacje, a nie kopaliśmy po prostu do przodu. Teraz musimy zdobyć bramkę. – przyznał w przerwie meczu Bartosz Rymaniak, kapitan Zagłębia.

W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy Davida Abwo, który już od pierwszych minut dał o sobie znać. Kilka razy stworzył ciekawe akcje w asyście Piecha i Kwieka. W 73. minucie Łukasz Burliga dał prowadzenie Wiśle. Kiedy ekipa Franciszka Smudy była pewna swego, miedziowi przystąpili do prawdziwej kontrofensywy. Jej efektem w 86. minucie była bramka na 1:1 strzelona przez Manuela Curto. Cztery minuty później Arkadiusz Piech doczekał się upragnionej bramki i pokonał Michała Miśkiewicza. Wisła Kraków dobiła się golem samobójczym Michała Nalepy. Zagłębie wygrało 3:1.

Zagłębie: 1. Silvio Rodić – 21. Bartosz Rymaniak, 7. Jiří Bílek, 24. Elvedin Džinić, 3. Đorđe Čotra – 31. Johan Bertilsson (46, 20. David Abwo), 58. Manuel Curto, 33. Ľubomír Guldan, 11. Arkadiusz Piech, 6. Aleksander Kwiek (90, 28. Łukasz Piątek) – 27. Michal Papadopulos (78, 18. Łukasz Janoszka).

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz – 21. Łukasz Burliga, 27. Michał Nalepa, 3. Gordan Bunoza, 8. Piotr Brożek – 15. Emmanuel Sarki (62, 77. Wilde-Donald Guerrier), 34. Alan Uryga, 20. Michał Chrapek (82, 23. Fabian Burdenski), 18. Semir Štilić, 10. Łukasz Garguła – 11. Paweł Brożek.