Miedziowi mocniejsi od Stali

560

W ostatnim meczu sezonu przed własną publicznością KGHM Zagłębie Lubin wygrało ze Stalą Mielec 2:0. Bramki zdobywali Gaprindashvili i Kurminowski.

2022.11.12 Lubin
Pilka nozna
PKO Ekstraklasa sezon 2022/2023
KGHM Zaglebie Lubin – Rakow Czestochowa
N/z Gaprindashvili
Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Zagłębie przystępowało do tego spotkania po trzech zwycięstwach z rzędu, natomiast Stal cały czas potrzebuje punktów by się utrzymać. Lubinianie od początku rzucili się do ataku i nękali swoimi strzałami bramkę strzeżoną przez świetnie dysponowanego Mrozka. W środku pola „Miedziowi” zdobyli przewagę dzięki duetowi Łakomy-Poletanović. W 33. minucie po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Tornike Gaprindashvili i wyprowadził Zagłębie na prowadzenie. Przed samym zejściem do szatni świetna akcję przeprowadził Łukasz Łakomy, dograł do Kurminowskiego, a ten po raz drugi pokonał bramkarza gości.

W przerwie meczu na murawę wyszły piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin, które obroniły Mistrzostwo Polski nie przegrywając żadnego ligowego spotkania. Kibice nagrodzili szczypiornistki okrzykami i brawami, a mistrzynie zrobiły rundę honorową z pucharem dookoła murawy.

Druga połowa to dalej koncert gry i dominacja Lubinian. Stal cofnięta do defensywy nie stwarzała żadnego zagrożenia bramce gospodarzy. Zagłębie nie zdołało podwyższyć wyniku meczu mimo wielu okazji, jednak całą drugą część spotkania mieli pod kontrolą.

W ostatniej kolejce „Miedziowi” zmierzą się z Rakowem Częstochowa. Zagłębia ma jescze szansę na zajęcie szóstego miejsca w tabeli.