Miedziowe zwyciężają w Piotrkowie!

433

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wygrały z nieprzewidywalną Piotrcovią 24:23 (14:12). Dzięki wygranej lubinianki powiększyły swoją przewagę nad drugim w tabeli KPR-em Kobierzyce, z którym zmierzą się w sobotę.

Lubinianki zaczęły od mocnego uderzenia, prowadząc w 10. minucie 5:1. Później Zagłębie wygrywało 10:5, grając skutecznie w ataku i twardo w obronie, przy bardzo dużym wsparciu w bramce Moniki Maliczkiewicz. Później do głosu doszły gospodynie, kolejne rzuty Miedziowych odbijała Karolina Sarnceka, a Piotrcovia wykorzystywała kolejne szanse w ofensywie i do przerwy zmniejszyła straty do dwóch trafień.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły Miedziowe, które znów powiększyły swoją przewagę. Piotrkowianki nie zamierzały się jednak poddawać i przed upływem 50. minuty wróciły do gry. Ostatnie fragmenty spotkania to już wielkie emocje z ważnymi sytuacjami, które mogły przechylić szansę zwycięstwa na jedną bądź drugą stronę. Pięć minut przed końcem Zagłębie wygrywało 23:21, ale Piotrcovia doprowadziła do remisu. W ostatniej minucie emocje sięgnęły zenitu. Atomowym rzutem z drugiej linii popisała się Patrycja Świerżewska, zapewniając swojej drużynie niezwykle cenne trzy punkty. Gospodynie miały jeszcze 30. sekund i oddały nawet rzut, który trafił do miedziowej bramki, ale już po końcowej syrenie.

– Cieszy to, że dobrze rozpoczęłyśmy mecz, choć wynik w początkowej fazie mógłby być jeszcze bardziej pozytywny dla nas, gdybyśmy wykorzystały sytuacje, które miałyśmy, a to z kolei mogłoby się przełożyć na większy spokój w dalszej części spotkania. Tak jednak nie było, a nasze przeciwniczki stawiły nam czoła i doszły w końcówce na remis. Cieszę się, że mimo wszystko udało nam się zachować zimną krew i wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Wracamy do Lubina z kolejnymi trzema punktami i to jest dla nas najważniejsze! – mówi Emilia Galińska.

MKS Piotrovia Piotrków Tryb. – MKS Zagłębie Lubin 23:24 (12:14)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Roszak 5, Szynkaruk 4, Macedo 4, Zaleśny 3, Więckowska 3, Klonowska 2, Charzyńska 1, Płomińska 1, Abramowicz, Oreszczuk, Sobecka, Trawczyńska, Drażyk.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż –  Górna 4, Grzyb 4, Matieli 4, Świerżewska 4, Zawistowska 3, Drabik 3, Galińska 1, Kochaniak 1, Kurdzielewicz, Milojević, Stanisławczyk, Hartman, Noga, Belmas.