Miedziowe wicemistrzynie Dolnego Śląska

89

Podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi zdobyły tytuł wicemistrzyń Dolnego Śląska. Dzięki srebrnemu medalowi w rozgrywkach naszego województwa, lubinianki już w najbliższy piątek powalczą w 1/16 finału mistrzostw Polski.

IMG_4748

Miedziowe szczypiornistki przez większość sezonu wiodły prym na parkietach naszego województwa. Łącznie zdobyły 12 punktów, tracąc tylko 4. Na koniec rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorek, miedziowe zajęły drugie miejsce, a tytuł mistrzowski przypadł KPR Jeleniej Górze SMS Karpacz.

– Zdarzały się mecze łatwiejsze i te trudniejsze. Zawsze jednak tak samo podchodzimy do każdej konfrontacji, starając się dać z siebie sto procent możliwości na parkiecie. Łatwo ten tytuł nam nie przyszedł, ale udało się – komentuje Agata Pięta, lewoskrzydłowa MKS Zagłębia Lubin.

Oficjalnego wręczenia srebrnych medali dokonał były golkiper MKS Zagłębia Lubin, a obecnie radny Rady Miejskiej Lubin, Roman Zapruto. Przed lubiniankami turniej 1/16 finału mistrzostw Polski, który rozpocznie się w najbliższy piątek. W Kwidzynie, miedziowe zmierzą się z gospodyniami oraz zespołem z Mławy. Dwie najlepsze ekipy przejdą do 1/8 finału mistrzostw Polski.