Miedziowe rzucały dla kadry

9

W ramach kwalifikacji do finałów mistrzostw Europy reprezentantki Polski pokonały w Zielonej Górze Portugalię 29:21 (14:8). Bramki dla biało-czerwonych rzucały między innymi zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Początek był w wykonaniu Biało-czerwonych wręcz fatalny, Polki pomyliły się w czterech pierwszych akcjach w ofensywie i po upływie trzech minut to przyjezdne prowadziły 2:0. Strzelecką niemoc Biało-czerwonych przełamała w końcu Karolina Semeniuk-Olchawa, która pokonała Isabel Gois z linii siedmiu metrów. Do wyrównania doprowadziła Monika Stachowska, którą znakomitym podaniem obsłużyła Iwona Niedźwiedź.

W 13. minucie (4:4) trener Kim Rasmussen, zdenerwowany nieporadnością swoich podopiecznych w ataku, poprosił o przerwę w grze. Defensywa Biało-czerwonych z Izabelą Czarną w bramce spisywała się przyzwoicie, ale po drugiej stronie boiska nasze zawodniczki niemiłosiernie pudłowały lub podawały w ręce przeciwniczkom. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu meczu, gol Agnieszki Jochymek dał Polkom pierwsze tego wieczoru prowadzenie (6:5). Do przerwy nasz zespól prowadził 14:8.

Niestety start drugiej odsłony spotkania również nie był dla biało-czerwonych najlepszy. Podopieczne trenera Joao Florencio zapunktowały trzy razy z rzędu i zmniejszyły stratę o połowę (14:11). Największe zagrożenie pod bramką Anny Wysokińskiej stwarzała w szczególności Mariana Lopes Ferreira. W końcu z rzutu karnego trafiła Kinga Byzdra. Na gola biało-czerwone czekały aż siedem minut, ale na szczęście po chwili Gois pokonały po kontrach Kinga Grzyb oraz Niedźwiedź (17:14). W końcówce reprezentantki Polski w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie zwyciężyły 29:21.