Mistrzynie rozpoczęły przygotowania!

482

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dziś rano stawiły się na pierwszym treningu.

Pierwsze zajęcia odbyły się na stadionie lekkoatletycznym Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Miedziowa ekipa rozpoczęła tym samym przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet oraz występów w europejskich pucharach.

– Po wspaniałym, mistrzowskim urlopie czas na powrót do ciężkiej pracy. Z pewnością nie będzie lekko, ale żeby zbudować formę na sezon musimy porządnie przepracować okres przygotowawczy. Brakowało nam już wspólnych treningów i z pewnością przystąpimy do nich z uśmiechem na twarzy – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Zagłębia Lubin.

– Spotykamy się z uśmiechem, bo cieszymy się, że możemy się spotkać po takiej przerwie. Dziś jest taki dzień wprowadzający, gdyż każda z nas musi się zaaklimatyzować i wejść w te trybiki. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jesteśmy na to gotowe, bo wiemy, że ciężka praca przynosi efekty – mówi Joanna Drabik, obrotowa Miedziowych.

W składzie aktualnych mistrzyń Polski przed nowym sezonem nie ma rewolucji. Silny skład został utrzymany, a do tego wzmocniony przez dwie czołowe zawodniczki, Królową Strzelczyń ubiegłego sezonu Kingę Jakubowską oraz występującą ostatnio w lidze francuskiej Anetę Łabudę. Oprócz rozgrywającej i skrzydłowej reprezentacji Polski do składu dołączyła także wychowanka SMS Zagłębie Lubin, prawa rozgrywająca Vanessa Gajos. Do zespoły w późniejszym czasie dołączy brazylijska rozgrywająca Patrycja Matieli, która wraz ze swoją reprezentacją przebywa na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Lubiński team stawił się dziś rano na pierwszym treningu, a już wieczorem spotka się kolejny raz, tym razem na basenie zewnętrznym RCS w Lubinie. W najbliższym czasie zawodniczki Zagłębia trenować będą dwa lub trzy razy dziennie. Zajęcia będą zróżnicowane, gdyż odbywać się będą w hali, na basenie, na piasku oraz w Klubie Fitness Fitarena.

Po upływie trzech tygodni Mistrzynie Polski schodzić będą z jednostek treningowych z trzech do dwóch. Będzie też więcej zajęć z piłką oraz grania. Pierwszym sprawdzianem formy będzie turniej w Piotrkowie Trybunalskim, który odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia. 21 i 22 sierpnia lubinianki będą gospodarzem XXIV Międzynarodowego Memoriały Henryka Kruglińskiego z udziałem Piotrcovii, Eurobud JKS Jarosław oraz mistrzyń Ukrainy Galiczanki Lwów. Miedziowe rozegrają również kilka sparingów, w tym mecz kontrolny z wicemistrzem Polski z Kobierzyc.

Sezon 2021/2022 PGNiG Superligi Kobiet zespoły rozpoczną w środę 8 września. Lubinianki w nadchodzącej kampanii walczyć będą na trzech frontach. Oprócz meczów o ligowe punkty i Pucharu Polski Miedziowe czeka walka na europejskich parkietach. Już jutro Zagłębie pozna swojego rywala w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Lubinianki te rozgrywki zainaugurują 16 października, a mecz rewanżowy odbędzie się tydzień później.

Fot. Mariusz Babicz