Miedziowe ograły koszalinianki

7

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin potwierdziły swoją wysoką formę. Na ciężkim terenie w Koszalinie miedziowe wygrały z tamtejszą Energą AZS 26:22 (14:11) i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Gospodynie lepiej rozpoczęły spotkanie, prowadząc 2:0 po trafieniach Jeniffer Winter i Aleksandry Kobyłeckiej. Pierwszą bramkę miedziowe zdobyły dopiero w szóstej minucie, ale kolejne dwie były również autorstwa lubinianek i na tablicy wyników było 2:3. Chwilę później było 3:3 i od tego momentu, a dokładniej od 10. minuty zarysowała się przewaga podopiecznych Bożeny Karkut. Po kwadransie Zagłębie prowadziło już 8:5 i chociaż akademiczki niwelowały straty, to niemal cały czas utrzymywała się 2-3 bramkowa przewaga miedziowych. Do przerwy było 14:11 dla zespołu z Lubina.

Dziesięć minut po zmianie stron liderki rozgrywek powiększyły swoje prowadzenie – w 40. minucie było 14:20. Akademiczki nie zamierzały się poddawać i głównie za sprawą dobrej gry w obronie i udanych interwencjach Izabeli Czarnej zmniejszyły straty do trzech bramek. Lubinianki nie dały jednak rywalkom złapać wiatry w żagle. Ze stanu 19:22 zrobiło się 20:26 i było po meczu.

Energa AZS Koszalin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:26 (11:14)

Energa AZS: Czarna, Borkowska – Kobyłecka, Bilenia, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Oreszczuk, Odrowska, Lisewska, Garovic, Nowicka, Winter, Matuszczyk.

KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Załęczna, Tracz, Piekarz, Pałgan, Semeniuk-Olchawa, Obrusiewicz, Paluch, Jelić, Lalewicz, Bader, Piechnik, Walczak, Jochymek.