Miedziowe Lisy ograły Resovię Rzeszów

297

Cuprum Lubin zrewanżowało się Resovii Rzeszów za porażkę na własnym parkiecie. Zespół Marcelo Fonckowiaka pokonał ekipę Piotra Gruszki 3:0! Wynik można okrzyknąć mianem nokautu, a zwłaszcza trzecim secie, gdzie Cuprum pokonało rywali 14:25.

Pierwszy set zaczął się wyśmienicie asem serwisowym Cuprum Lubin. Przyjmujący Nicholas Hoag doprowadził do remisu, ale przyjezdni byli głodni punktów i szybko ponownie wyszli na prowadzenie, za sprawą atakującego Jakuba Ziobrowskiego. „Miedziowi” dobrze prezentowali się z drugiej linii. Przy siatce ich rywale często byli zaskakiwani skutecznymi blokami. Cuprum sukcesywnie oddalało się od Resovii i osiągnęło bezpieczny dystans punktowy, wygrywając 20:25. W drugim secie „Miedziowe Lisy” kontynuowały swoją passę. Wynik otworzył przyjmujący Bartłomiej Lipiński, do kolegi skutecznymi atakami dołączył Jakub Ziobrowski, a asem serwisowym środkowy Przemysław Smoliński skuteczne obniżył morale gospodarzy. Przyjezdni grali swoje i z dużym spokojem dążyli do zwycięstwa, wygrywając seta 20:25. Trzeci set otworzył Bartłomiej Lipiński, a zaraz za nim asem serwisowym popisał się rozgrywający Cuprum – Rodrigues Miguel Tavares. Gospodarze popełniali sporo błędów, ale nie mogli także przebić się przez solidny mur w bloku „Miedziowych Lisów”. Ostatecznie ekipa Marcelo Fronckowiaka i Rainera Vassiljeva wygrała w Hali Podpromie z Resovią, 0:3!

17.kolejka PlusLigi, Hala Podpromie
Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 0:3 (20:25, 20:25, 14:25)
MVP meczu: Rodrigues Miguel Tavares

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Kosok, Lemański, Komenda, Rousseaux, Shoji, Hoag, Bartman, Achrem, Buszek, Marechal, Możdżonek, Kowal, Giża, Kwiatkowski, Ściurka, Schulz, Libero: Perry, Mariański.

Cuprum Lubin: Lipiński, Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Biegun, Smoliński, Tavares, Sacharewicz, Domagała, Morozau
Libero: Gruszczyński, Makoś.