Jest już przetarg na budowę stadionu

4246

Lubin ogłosił przetarg na budowę jednego z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Otwarcie ofert nastąpi 12 maja, a my już dziś przedstawiamy wizualizację tego obiektu.

Stadion lekkoatletyczny, który już wkrótce powstanie w Lubinie, będzie jedynym na Dolnym Śląsku obiektem, którego parametry techniczne pozwolą na organizację najwyższej rangi zawodów.

To arena lekkoatletyczna, na której znajdą się: boisko z trawy naturalnej, osiem torów z nawierzchni syntetycznej, urządzenia lekkoatletyczne przeznaczone m.in. do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, rzutu młotem i rzutu oszczepem.

Obiekt wyposażony zostanie również w skocznie do skoku w dal, trójskoku, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz w rów z wodą wykorzystywany w biegu z przeszkodami.

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajdzie się kryta bieżnia rozgrzewkowa wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku. Zlokalizowana będzie pod trybuną stadionu, w pełni zintegrowana i skomunikowana z resztą obiektu, a jej charakter pozwoli na prowadzenie treningów także w okresie jesiennym i zimowym. Znajdować się tam również będzie strefa lekkoatletycznych urządzeń rozgrzewkowych wraz z zapleczem dla zawodników.

Na trybunach lubińskiego stadionu lekkoatletycznego znajdą się 1672 miejsca siedzące, a w jego pobliżu miejsca parkingowe.

Zaprojektowane oświetlenie pozwoli na organizację sportowych zmagań o każdej porze, a właściwą akustykę zapewni nowoczesne system nagłośnieniowy.

Celem powstania, tego wyjątkowego w skali kraju i regionu obiektu jest stworzenie przestrzeni, która umożliwi rozwój i rozkwit lubińskiej, regionalnej i polskiej lekkoatletyki, od zawsze uznawanej za królową sportu.

Planując przebudowę obecnego stadionu władze miasta chciały jednocześnie uhonorować jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek – Irenę Szewińską. Podpisane już porozumienie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki przewiduje, że na zmodernizowanym obiekcie organizowany będzie memoriał imienia słynnej biegaczki.

Prezydent Robert Raczyński pozyskał na ten cel 16,5 mln zł dofinansowania z rządu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY