Metraco Zagłębie w półfinale Pucharu Polski!

15

Metraco Zagłębie Lubin w półfinale PGNiG Pucharu Polski! Miedziowe bardzo pewnie pokonały UKS PCM Kościerzyna 32:23 (17:9).

Przyjezdne prowadziły tylko raz – 1:0 w drugie minucie, po trafieniu Malwiny Hartman. Miedziowe szybko wyszły na prowadzenie, wygrywając 4:2. Kolejne fragmenty meczu to wyrównana walka bramka za bramkę. Lubinianki swoją przewagę zaczęły budować swoją przewagę w drugim kwadransie pierwszej części spotkania. Szczelna obrona i skuteczna gra w ofensywie sprawiły, że miedziowe sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie. Z wyniku 7:6 Metraco Zagłębie Lubin wyszło na 15:7. Do przerwy lubinianki prowadziły wyraźnie – 17:9.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł. Miedziowe wykorzystywały każdy błąd rywalek, świetnie w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz, a kontry w wykonaniu lubinianek okazywały się bardzo skuteczne. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron o czas dla swojej drużyny, przy wyniku 25:11, poprosił szkoleniowiec UKS-u. Ostatni kwadrans przyjezdne musiały radzić sobie bez swojego trenera, który otrzymał czerwoną kartkę za dyskusję z sędziami, a kilka chwil później oba zespoły grały w podwójnym osłabieniu. Do końca meczu miedziowe utrzymywały swoją wyraźną przewagę, zwyciężając różnicą dziewięciu trafień.

– Wyszłyśmy na ten mecz jako faworytki i wywiązałyśmy się z tego zadania. Co prawda na początku utrzymywał się wynik remisowy, ale pod koniec pierwszej połowy wyszłyśmy na wysokie prowadzenie i już wtedy tak naprawdę ustaliłyśmy wynik spotkania – podsumowała Paulina Piechnik, rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

MVP meczu: Monika Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 32:23 (17:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż – Grzyb 5,  Mączka 2, Semeniuk 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz , Rosińska 4, Wasiak 3, Górna 3, Piechnik 7, Jochymek 3, Belmas 2, Bilik.

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska, Kordonowska-Lupa 1, Mokrzka 6, Sus , Ziółkowska 4, Białek , Hartman 7, Siuda , Rogożeńska 1, Wójck , Fesdorf 1, Krajewska 3.