Metraco Zagłębie w walce o Puchar (LIVE)

35

Jeszcze nie opadły emocje związane z walką o medale mistrzostw Polski, a już kolejne, tym razem związane w walką o Puchar Polski. O to trofeum Metraco Zagłębie Lubin gra z Kram Startem Elbląg. Spotkanie w sobotę o godzinie 17.45 hali Globus w Lublinie.

TO KONIEC!!!! METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN Z PUCHAREM POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29:26

58 min 27:24!!!!!!!!!!!!!!!

Jak się Wam podoba??? 😉

56 min Victoria Belmas na 27:23!!!

55 min 25:23

52 min Karolina Semeniuk na 25:21!!!

51 min Jovana Mlilojević!!!

50 min Start wraca do gry. 23:21

47 min bramka Elbląga i odpowiedź Żany Marić!

45 min 21:17!!!

45 min – Kinga Grzyb z karnego. 20:17

42 wrzutka Zagłębia i bramka Kingi Grzyb!!! 18:16

37 min – błędy, błędy ale wychodzi na korzyść Zagłębia. Piłkę dopada „Trawa” i mamy 16:14.

35 Małgorzata Trawczyńska na 15:13 – to pierwsza bramka tej zawodniczki po powrocie po kontuzji!

33 min na bramkę Balsam odpowiada Semeniuk

32 min 13:11

———————————

30 min 13:11 – Metraco Zagłębie Lubin na prowadzeniu! PRZERWA!

26 min Zagłębie – błąd w ataku. Przy piłce Start. Rzut nad bramką!

25 min Ewa Andrzejewska na remis po 11. Karny dla Metraco Zagłębia. Żana Marić na 12:11!

24 min 11:10

22 min 11:9

22 min 10:9

20 min Marić z karnego na 10:8

19 min 9:8

14 min Agnieszka Jochymek rzuca na 8:6 i czas dla Startu

13 min Żana Marić z karnego 7:6

12 min Myli się Belmas. Karny dla Startu. Lisewska na remis.

10 min Belmas i 6:5!!!

9 min Kinga Grzyb i Victoria Belmas – mamy remis!!!

8 min broni Maliczkiewicz

6 min 3:5

4 min 2:4

3 min 1:3

2 min – Andrzejewska i Lisewska 0:2

3 min Na parkiecie zobaczymy drugą i trzecią siłę PGNiG Superligi. W zakończonym w środę sezonie Mettaco Zagłębie Lubin zdobyło srebrne, Kram Start Elbląg brązowe medale. Oba klubu mają na swoim koncie po trzy triumfy w tych rozgrywkach. Zagłębie Lubin zdobywało Puchar Polski w latach 2009, 2011 i 2013, Start w 1993, 1994 i 1999 roku.

W obecnym sezonie pierwsi rywale elblążanek okazali się mało wymagający. Stat rozgromił w Lublinie MKS AZS UMCS 42:17 (24:6), a miedziowe w Nowym Sączu pokonały Olimpię-Beskid 33:21 (14:15). Los sprawił, że w ćwierćfinałach przyszli finaliści zagrali z przeciwnikami z PGNiG Superligi we własnych halach. Miedziowe nie dały szans AZS Łączpol AZS AWFiS Gdańsk, triumfując 35:21 (17:9). Start miał nieco trudniejszą przeprawę z MKS Piotrcovią, ale wygrana 34:26 (19:16) świadczy o tym, że awans do półfinałów nie był zagrożony.

Stawkę najlepszych czterech drużyn rozgrywek uzupełniały broniący tytułu Vistal Gdynia i MKS Selgros Lublin. Na tym etapie o promocji do finału decydował bilans dwóch meczów. W pierwszych spotkaniach gospodarze wypracowali zaliczkę sześciu bramek. Vistal wygrał z Zagłębiem 23:17 (15:6), a Start z Selgrosem 27:21 (10:9). W rewanżach lublinianki zremisowały 24:24 (11:13) i wiadomo już było, że elblążanki po osiemnastu latach ponownie powalczą o Puchar Polski. W drugim półfinale, w Lubinie, gospodynie już pod koniec pierwszej połowy odrobiły straty z pierwszego meczu, a końcowy wynik 26:12 (16:7) wywarł wrażenie na każdym.