Metraco Zagłębie bliżej lidera!

57

Jeszcze na pięć minut przed końcem piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin remisowały ze Startem Elbląg po 20, by po fantastycznym finiszu cieszyć się z wygranej 25:20. Tym samym lubinianki zmniejszyły straty do lidera, Vistalu Gdynia do dwóch punktów!

W pierwszej połowie kibice zobaczyli szesnaście bramek, po osiem ze strony jednej i drugiej drużyny. W tej części spotkania znakomicie między słupkami spisywała się Monika Wąż, która wiele razy ratowała swój zespół przed utratą bramki. Wynik otworzyły przyjezdne za sprawą Ewy Andrzejewskiej, ale po kwadransie na tablicy wyników było już 5:2 dla Metraco Zagłębia. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy lubinianki prowadziły 7:5, jednak nie potrafiły wykorzystać swoich szans i zamiast odskoczyć rywalkom dały sobie rzucić trzy bramki z rzędu. Do przerwy było po 8, co zapowiadało emocje w drugiej połowie.

W drugą część spotkania lepiej weszły przyjezdne, rzucając dwie bramki. Lubinianki szybko odprowadziły do remisu, ale przez kolejny fragment nie mogły znaleźć sposobu na obronę ekipy z Elbląg. Wykorzystał do Start, który znów odskoczył na dwie bramki. Kwadrans przed końcem mieliśmy remis po 15 i przez kolejne dziesięć minut trwała wymiana ciosów, a wynik oscylował w okolicach remisu. Ten był jeszcze w 55. minucie. Od tego momentu na parkiecie istniało już tylko Metraco Zagłębie. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd rywalek i przeprowadzały zabójcze kontrataki. Ostatnie pięć minut miedziowe wygrało 5:0 i doprowadziły swoich kibiców do euforii!

– Wiedziałyśmy, że teraz każdy mecz będzie ciężki i każde zwycięstwo trzeba wydrzeć i tak też było. Cieszymy się z wygranej, bo odskakujemy na kolejne dwa punkty zespołowi z Elbląga i przy okazji odrabiamy jeden do zespołu z Gdyni. Gratuluje dziewczynom, że walczyły do końca – powiedziała po meczu Bożena Katkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

MVP meczu: Jovana Milojević (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg 25:20 (8:8)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż – Kurdzielewicz, Załęczna, Grzyb 6, Semeniuk 1, Buklarewicz 1, Wiertelak 3, Piechnik 3, Marić 4, Jochymek 2, Belmas, Malta, Milojević 5.

Kram Start: Szywerska, Powaga – Świerżewska 1, Lisewska 6, Kwiecińska 1, Andrzejewska 3, Balsam 3, Stokłosa 1, Muchocka, Gerej, Jędrzejczyk 3, Grobelska, Szopińska, Waga 2.

Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń (Obaj Szczecin), Delegat ZPRP: Mariusz Szynklarz