Memoriał: Zagłębie w finale

17

W meczu o I miejsce  XI Memorialu im. Henryka Kruglińskiego Interferie Zagłębie Lubin zagra z Gorodniczanką Grodno. O III miejsce Egle Sviesa Vilnus zagra z Sośnicą Gliwice.

Gorodnichanka Grodno – Sośnica Gliwice 30:22 (14:10)

Przez całą pierwszą połowę stroną przeważającą była drużyna z Białorusi, która utrzymywała przewagę rzędu 4-5 bramek. Do przerwy było 14:10 dla Gorodniczanki i wydawało się, że zespół z Grodna spokojnie dowiezie wynik do końca. Tymczasem na początku drugiej połowy Sośnica, przy dużym wsparciu świetnie broniącej Wojnowskiej, doprowadziła do remisu po 14. Na więcej nie starczyło już jednak sił. W końcówce spotkania inicjatywę ponownie przejęła Gorodniczanka i wygrała 30:22.

Egle Sviesa Vilnus – Interferie Zagłębie Lubin 16:23 (8:13)

Od początku do końca spotkania przewaga lubińskiej drużyny była niepodważalna. Zagłębie kolejny raz wygrało spotkanie bardzo pewnie, a co ważniejsze zrealizowało przedmeczowe założenie taktyczne.

Egle: Urbonaviciute, Beinoryte – Jurgutyte, Aleksandraviciute 2, Vasiljeva, Gedroit M. 2, Gulbinskaite 1, Belekova 1, Makaraviciute 3, Galinaityte 5, Gaidyte , Lebelionyte, Gedroit V. 2.

Interferie: Czarna, Demiańczuk – Ziółkowska 1, Piekarz 1, Ciepłowska 3, Semeniuk 6, Jakubowska , Olszewska 4, Kordić 5, Jochymek 3, Bułak, Popielarz, Urbańska.