Memoriał ku pamięci Zygmunta Stanowskiego

375

Stowarzyszenie Oldbojów Zagłębia Lubin wraz z Miedziowym klubem wróciło do organizacji wyjątkowego turnieju, w którym głównym celem jest wspomnienie zmarłego w 2012 roku Zygmunta Stanowskiego.

Był piłkarzem AKS-u Strzegom, ale także Zagłębia Lubin. Grał na pozycji pomocnika i jak podkreślają koledzy z drużyny, dośrodkowania “Zygi” za każdym razem były celne. Był ambitnym piłkarzem, a także świetnym przyjacielem.

– Z kolegą Zygmuntem spędziliśmy sporo czasu, bo ja trafiłem do Zagłębia w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym drugim roku, a Zyga wtedy był jeszcze zawodnikiem. Później został masażystą naszej drużyny. To człowiek, który został nam zapamiętany, jako dobra osoba, dlatego też mamy turniej jego imienia – podkreśla Andrzej Turkowski, były zawodnik „Miedziowych”, który wywalczył z zespołem historyczny awans do ekstraklasy.

15 stycznia o godzinie 13.00, odbędzie się już VII Memoriał im. Zygmunta Stanowskiego. – Serdecznie zapraszamy kibiców na to wyjątkowe wydarzenie – mówi Romuald Kujawa, były kapitan Zagłębia Lubin, z którym wywalczył mistrzostwo Polski w sezonie 1990/1991. Na jednym z boisk Akademii Zagłębia Lubin zmierzą się zaproszone zespoły AKS-u Strzegom, Ostrowi Ostrów Wielkopolski i dwóch drużyn oldbojów Miedziowego klubu.