Medalowy akcent lubińskiego goju ryu

94

We Wrocławiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, strefa D, w karate WKF. Lubińską sekcję karate Goju Ryu reprezentowała Justyna Pieńko.

Były to najważniejsze zawody makroregionu obejmujące województwa: dolnośląskie, śląskie, opolskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w wieku 11-13 lat oraz popularyzacja karate WKF jako dyscypliny w systemie sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wśród 233 zgłoszeń w konkurencjach indywidualnych kata oraz kumite rywalizowali zawodnicy z klubu Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. Zdobyli 10 medali – 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe i zostali sklasyfikowani na drugim miejscu wśród 16 startujących klubów Polskiej Unii Karate.

Lubińską sekcję karate Goju Ryu reprezentowała Justyna Pieńko, która zdobyła dwa medale: złoto w kumite indywidualnym młodziczek -34kg oraz srebro w kata indywidualnym młodziczek K-11 – kata uczniowskie.

W tym samy dniu, po zakończeniu rywalizacji w ramach Mistrzostw rozegrany został turniej Budokan Cup. Rywalizacja dzieci i młodzików to 308 zgłoszeń z 13 klubów. Zawodnicy z klubu Karate Goju Ryu Shuseikan Poland zdobyli 16 medali – 6 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych i ponownie zostali sklasyfikowani na drugim miejscu ogólnej rywalizacji.

Zawodniczka lubińskiej sekcji karate Goju Ryu – Justyna Pieńko zdobyła brązowy medal w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 11 lat -38kg.