Medalowej passy lekkoatletów „Sokoła” ciąg dalszy

148

We Włocławku rozgrywane były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce. Bardzo skutecznym startem w tych zawodach Jacek Czajkowski podsumował niezwykle udaną pierwszą część letniego sezonu startowego. Podopieczny trenera Mariusza Knulla zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów kategorii juniorów U-18, bijąc kolejny raz rekord życiowy imponującym wynikiem 48,78.

Ubiegłej niedzieli w Jeleniej Górze rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików oraz mityng ogólnopolski dla starszych zawodników. W zawodach tych doskonale spisali się podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knull oraz Marka Dłubały:

• siódme miejsce w biegu na 300 metrów- Andrzej Maczyta,
  • ósme miejsce w biegu na 2000 metrów – Szymon Horodecki.

Spośród juniorów w mityngowym trójskoku triumfował Dawid Kindra, który wartościowym wynikiem 13,16 zapewnił sobie start w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W konkursie skoku w dal drugie miejsca zajęła Arina Stawska (537) a trzecie miejsce Julia Siepak (533).