Medale „Sokoła” w drugim dniu Olimpiady

43

We Wrocławiu odbył się drugi dzień ogólnopolskich lekkoatletycznych zawodów pod nazwą „Wrocławska Olimpiada Młodzieży”. Lubińskie Sokoły po raz kolejny stanęły na podium.

W pierwszym dniu Wrocławskiej Olimpiada Młodzieży, formą błysnęły zwłaszcza młodziczki, podopieczne trenera Mariusza Knulla. Pierwsza w biegu na 100 metrów z wynikiem 12,6 była Emilia Wawrowska oraz trzecia Nikola Tarnowska – 12,8. Wartościowe wyniki uzyskali również juniorzy młodsi. W biegach na 100 metrów: czwarty z wynikiem 11,1 Patryk Piejko, czwarta Anna Dubińska 13,26 oraz piąty Miguel Walaszkiewicz 11,4. Na podium stawali również, w kategorii starszych juniorów, podopieczni trenera Andrzeja Szczupaka: drugi w biegu na 100 metrów Krystian Bilik- 11,3, również drugi na 110 metrów przez płotki – Piotr Jankowicz 16,9 oraz trzecia w biegu na 100 metrów Ada Ambroży 13,1.

W drugim dniu medale wywalczyli ponownie podopieczni trenera Mariusza Knulla. Emilia Wawrowska zwyciężyła w biegu na 200 metrów młodziczek z wynikiem 26,54. W biegu na 200 metrów młodszych juniorów drugie miejsce zajął Miguel Walaszkiewicz (23,17), a czwarte miejsce Patryk Piejko (23,44). Trzecią lokatę w skoku w dal młodszych juniorów zajął Piotr Ziemba.