Medale młodych „Sokołów”

106

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce. W tej prestiżowej imprezie doskonale spisali się reprezentanci MLKS Sokół Lubin.

W kategorii do lat 18 podopieczni trenera Mariusza Knulla złoty medal w skoku w dal zdobyła Arina Stawska, bijąc swój rekord życiowy wynikiem 565 cm. Lubińska zawodniczka umocniła się tym samym na pierwszej pozycji w ogólnopolskiej klasyfikacji. Arina zajęła również drugie miejsce w trójskoku, z kolejną życiówką 11,35 m.

Dawid Kindra zwyciężył w skoku w dal (598 cm) oraz uplasował się na drugim stopniu podium w trójskoku (12,75 m), Jacek Czajkowski zdobył srebrny medal w biegu na 300 metrów (36,33 sekundy), Monika Wasyłeczko uplasowała się na trzecim miejscu w biegu na 300 metrów (42,04 sekundy), zaś Julia Siepak była trzecia w skoku w dal (522 cm).

Na uwagę zasługują również rezultaty Matyldy Latoń (8,24 sekundy) oraz Kacpra Kierskiego (7,43 sekundy) w biegu na 60 metrów.