Medale lubińskich judoków

445

Udane starty mają za sobą zawodnicy z Klubu Sztuk Walki Tygrys Lubin, którzy w ostatnich dniach startowali w dwóch ogólnopolskich turniejach. W każdym z nich stawali na podium.

W rozgrywanych w Katowicach Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu Sportowym złoty medal w kategorii do lat 14 Ne-waza (poniżej 52 kg) wywalczył Gabriel Szewera.

Ten sam zawodnik triumfował również kilka dni później w I Ogólnopolskim Turnieju o Ju-Jitsu w Zaborze k. Zielonej Góry. Młody lubinianin złoty krążek zdobył w konkurencji grappling w kategorii poniżej 51 kg. Na najwyższym stopniu podium w tej samej konkurencji stawali jego dwaj klubowi koledzy: Kacper Szarowski (do 43 kg) i Wojciech Fejdasz (do 115 kg). Ostatni z wymienionych uplasował się też na drugim miejscu w konkurencji fighting do 115 kg.