Medale lubińskich pingpongistów

235

Złoty, brązowy i dwa srebrne medale wywalczyli lubińscy pingpongiści podczas rozgrywanych w Gliwicach Mistrzostw Polski Weteranów. Reprezentanci Klubu Sportowego Tenis Stołowy Zagłębie Lubin udowodnili tym samym, że należą do ogólnopolskiej czołówki.

Złoty medal w grze pojedynczej w kategorii powyżej 85 lat wywalczył Franciszek Kędra. Ten sam zawodnik może się też poszczycić brązowym krążkiem, który zdobył wspólnie z Adamem Hnydą z Piekar Śląskich w grze podwójnej w kategorii powyżej 80 lat.

Również dwa medale przypadły w udziale Alicji Skrzypickiej, która zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej w kategorii powyżej 70 lat oraz drugą lokatę w grze deblowej w kategorii powyżej 65 lat, grając w parze Elżbietą Pieczarkowską z Krakowa.

– Gratulujemy naszym zawodnikom nie tylko medali w finałowym turnieju Mistrzostw Polski, ale również wielu wygranych turniejów klasyfikacyjnych Grand Prix Polski w całym sezonie 2022/23 – komentuje Krzysztof Łachowski, prezes TS Zagłębie Lubin.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.