Mecze siatkarskich kadetów i młodzików

229

Za nami kolejne spotkanie w siatkarskiej Dolnośląskiej Lidze Kadetów, a także pierwsze pojedynki w Dolnośląskiej Lidze Młodzików. Podopieczni Kamila Jaza, a także Daniela Dłużniakiewicza stawili dzielny opór swoim rywalom, choć nie wszystkie spotkania rozstrzygnięte zostały na korzyść „Miedziowych” zawodników.

Podopieczni Kamila Jaza w Dolnośląskiej Lidze Kadetów mieli za sobą trzy udane występy. Na inaugurację rozgrywek pewnie pokonali Kudowiankę Kudowę Zdrój 3:0. Kolejne dwie kolejki „Miedziowi” byli niepokonani. W końcu w czwartej serii spotkań „Miedziowi” zmierzyli się na własnym parkiecie przy ul. Sybiraków 11 z liderem – TS Chełmcem Aqua-Zdrój I Wałbrzych. Gospodarze rozpoczęli spotkanie dość nerwowo i set padł łupem rywalu. W drugiej części meczu miejscowi mocno dali się we znaki wałbrzyszanom. Pojedynek na przewagi wygrał Wałbrzych 25:27. W trzeciej partii góra było Cuprum Lubin, które zmotywowane dodatkowo obecnością Marcelo Fronckowiaka (pierwszy trener seniorskiego Cuprum Lubin), wygrało 25:18. Niestety lider pokazał pazury w czwartym secie wygrywając mecz 1:3.

5.kolejka Dolnośląskiej Ligi Kadetów, runda zasadnicza
Cuprum Lubin- TS Chełmiec I Aqua-Zdrój Wałbrzych 1:3 (22:25,25:27,25:18,17:25)

Dzień po spotkaniu kadetów do rywalizacji o ligowe punkty po raz pierwszy przystąpili młodzicy Daniela Dłużniakiewicza. Pierwszy turniej odbył się na wyjeździe we Wrocławiu. Zawodnicy Cuprum Lubin zebrali sporo doświadczenia. Najpierw zmierzyli się z gospodarzem – Gwardią Wrocław. Przegrali sety 25:19 i 25:18. Wynik pokazał, że „Miedziowi” skutecznie gonili gospodarzy, jednak wygrali bardziej ograni zawodnicy. W drugim spotkaniu z Jelczem-Laskowice lubinianie również musieli uznać wyższość przeciwnika, ale w drugim secie niewiele brakowało do tie-breaka.

– Dzisiejszy debiut pomimo dwóch przegranych meczów, można uznać za udany. Cały zespół stanął na wysokości zadania i pokazał się z bardzo dobrej strony!!! Robiąc progres w takim tempie jeszcze nie w jednym meczu pokażemy się z bardzo dobrej strony. Możemy być dumni z każdego zawodnika, w tym zespole drzemie potencjał i z każdym meczem będzie jeszcze lepiej – podkreśla Daniel Dłużniakiewicz, szkoleniowiec młodzików Cuprum Lubin.

1.kolejka Dolnośląskiej Ligi Młodzików, Grupa „A”
Cuprum Lubin – Gwardia Wrocław 0-2 (19:25; 18:25)
Cuprum Lubin – TS Volley Jelcz-Laskowice 0-2 (18:25; 23:25)