Mecz sąsiadów w tabeli

17

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzą się dzisiaj na wyjeździe z Kram Startem Elbląg. Spotkanie odbędzie się w ramach 15. serii PGNiG Superligi Kobiet. Początek meczu o godzinie 17:00.

zl1

Elblążanki wygrały wszystkie mecze w tym roku. W trzech spotkaniach mierzyły się z teoretycznie słabszymi rywalami. Start pewnie pokonał zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego, Jeleniej Góry i Kobierzyc. W meczu rozegranym awansem elblążanki zmierzyły się u siebie z AZS-em Koszalin i dokonały rzeczy wręcz niemożliwej. Pomimo, iż gospodynie przegrywały do przerwy 6:14 zdołały odwrócić losy spotkania i wygrać 20:17! Dzięki dwóm punktom, zdobytym w tym meczu Start przeskoczył w tabeli Metraco Zagłębie Lubin i zajmuje obecnie czwarte miejsce.

Miedziowe mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej i dziś mogą znów zamienić się miejscami ze swoimi rywalkami. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej po dwóch wyjazdowych porażkach w Gdyni i Szczecinie pewnie pokonały ekipę z Koszalina i utrzymały dystans do ścisłej czołówki.

W Elblągu miedziowe będą chciały wygrać i podtrzymać dobrą passę w meczach ze Startem. Z sześciu ostatnich spotkań lubinianki wygrały pięć, w jednym padł remis. Ostatni raz elblążanki cieszyły się z wygranej z Zagłębiem w listopadzie 2013 roku.


POWIĄZANE ARTYKUŁY