Mecz o wszystko – czy Polska wyjdzie z grupy? [PLEBISCYT]

1210

Dziś wielki dzień dla polskiego futbolu. Reprezentacja naszego kraju stoi przed wielką szansą awansu do kolejnej fazy mundialu. Taki sukces po raz ostatni przeżywaliśmy 36 lat temu… Łatwo na pewno nie będzie, bo zmierzymy się z faworyzowaną Argentyną, która w składzie ma Messiego i która, by pozostać w grze, nie może dziś przegrać. Z kolei dla biało-czerwonych ewentualna porażka nie oznacza jeszcze odpadnięcia z turnieju. Kibice w całym kraju, w tym lubinianie, sercem wieczorem będą z piłkarzami, o czym świadczą chociażby porozwieszane w oknach flagi. My natomiast z tej okazji przygotowaliśmy dla Was plebiscyt.

Sytuacja w grupie C jest na tyle skomplikowana, że szanse na awans w teorii i praktyce ma każdy. Po dwóch rozegranych meczach pierwsze miejsce z dorobkiem 4 punktów zajmuje Polska, przed Argentyną i Arabią Saudyjską, które zgromadziły jak dotąd po 3 „oczka”. Ostatni z jednym punktem na koncie jest Meksyk.

Podopieczni trenera Czesława Michniewicza awans do 1/8 finału mogą sobie zapewnić, remisując lub wygrywając dziś z Argentyną. W przypadku naszej porażki wszystko będzie zależało od wyniku rozgrywanego równolegle starcia Meksyk – Arabia Saudyjska. Zwycięstwo piłkarzy z Azji spowoduje nasze odpadnięcie z turnieju. Na szczęście taki scenariusz, przynajmniej zdaniem bukmacherów, jest mało prawdopodobny. W razie remisu lub wygranej Meksyku i jednoczesnej porażki Polaków, dwie drużyny będą miały po 4 punkty, zatem o awansie zadecyduje lepszy stosunek bramek strzelonych do straconych, a jeśli to nie wystarczy – liczone będą żółte i czerwone kartki. A gdy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia, możliwe jest nawet losowanie.

Czy nasi piłkarze oszczędzą swoim rodakom nerwów i wywalczą choćby remis z naszpikowaną gwiazdami ekipą Albicelestes, która mimo wpadki w inauguracyjnym meczu z Arabią Saudyjską, przez ekspertów wciąż wymieniana jest w gronie faworytów do złota? Kciuki za taki obrót sprawy trzymają chyba wszyscy fani piłki nożnej nad Wisłą.

Sukcesu Lewandowskiego i spółki nie przewidują natomiast bukmacherzy – za każdą postawioną złotówkę na zwycięstwo biało-czerwonych można wygrać prawie 9 zł, a za remis ponad 4 zł. Za wygraną ekipy z Ameryki Południowej wzbogacimy się zaledwie o 45 groszy. To wyraźnie pokazuje, kto jest faworytem dzisiejszego spotkania. Futbol jednak już nie raz udowadniał, jak nieprzewidywalnym jest sportem. Tylko podczas Mistrzostw Świata w Katarze byliśmy świadkami jeszcze większych sensacji, jak choćby przegrana Niemiec z Japonią czy wspomnianej Argentyny z Arabią Saudyjską.

Tymczasem zapraszamy naszych Czytelników do udziału w przygotowanym z okazji mundialu plebiscycie. Zachęcamy do głosowania!

Początek meczu z Argentyną o godz. 20.

Czy Polska awansuje do kolejnej rundy mundialu?

0
dni
0
godzin
0
minut
0
sekund