Mecz kontrolny dla miedziowych

53

Sparingową konfrontację z Chrobrym Głogów podopieczni Piotra Stokowca wygrali 2:0. W spotkaniu mieliśmy oglądać wyłącznie zawodników, którzy rzadziej pojawiają się w wyjściowej jedenastce Zagłębia. Z racji odwołania pierwszego meczu miedziowych w Lotto Ekstraklasie, na bocznych obiektach oglądaliśmy grę zawodników takich jak Vlasko, Janoszka, Janus czy Nespor.

IMG_6602

Miedziowi szybko podjęli rękawice i już w 6. minucie spotkania mogli objąć prowadzenie. Strzał Jakuba Tosika skutecznie przerzucił nad bramką Sławomir Janicki. Zespół z Głogowa również szukał okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich miał Łukasz Szczepaniak. Silny strzał z kontry obronił dobrze dysponowany Martin Polacek. Do przerwy żaden z zespołów nie udokumentował swej gry celnym trafieniem. Dopiero w drugiej połowie oglądaliśmy bramki. W 66. minucie z trzech metrów futbolówkę do siatki rywalki wpakował Łukasz Piątek. W 90. minucie na 2:0 podwyższył Adrian Rakowski.

Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Piątek 66, 2:0 Rakowski 90

ZAGŁĘBIE (wyjściowy): Polacek – Guldan, Jach, Cotra, Todorovski, Tosik (46 Jagiełło), Rakowski, Starzyński (46 Piątek), Janoszka (46 Vlasko), Janus (46 Woźniak), Nespor (46 Buksa).

CHROBRY: Janicki (46 Gospodinov) – Ilków-Gołąb (80 Serweta), Michalec (30 Michalski), Wieteska (60 Michalec), Wawszczyk (60 Hodowany), Danielak (46 Napolov), Kona (46 Bonecki), Gąsior (55 Borecki), Szczepaniak, Machaj M. (70 Danielak), Wojciechowski.