Mecz KGHM MKS Zagłębia pod kontrolą

954

W czwartej serii ORLEN Superligi KGHM MKS Zagłębie Lubin pokonało Galiczankę Lwów. Mistrzynie Polski wygrały różnicą ośmiu bramek 31:23 (19:12).

Już w ósmej minucie o czas dla Galiczanki poprosił Vitally Andronov. W tym czasie zespół z Lwowa zdobył tylko jedną bramkę, Miedziowe trafiały pięciokrotnie. Znakomicie mecz między słupkami Zagłębia zaczęła Monika Maliczkiewicz, która nie tylko notowała kolejne udane interwencje, ale także wpisała się na listę strzelców. Lubinianki grały skutecznie w ataku i dobrze w defensywie, dzięki czemu szybko wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. Przed upływem kwadransa na tablicy wyników było 7:3 dla KGHM MKS Zagłębia. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej szybko wysłały sygnał rywalkom, iż te na parkiecie hali RCS nie będą miały łatwo. Galiczanka miała swój zryw i w pewnym momencie nadrobiła nieco straty, ale później na parkiecie znów dominowały lubinianki. Do przerwy KGHM Zagłębie wygrywało 19:12.

Od początku drugiej połowy utrzymywała się przewaga aktualnych mistrzyń Polski. Lubinianki prowadziły różnicą siedmiu-ośmiu bramek. Wciąż w bramce fenomenalnie broniła Monika Maliczkiewicz, skutecznie grała Karin Bujnochova, znów dobry występ zanotowała młoda Daria Przywara. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Miedziowe zbliżały się do 10-bramkowej przewagi. W 50. minucie wynik brzmiał 30:20 i stało się jasne, że KGHM MKS Zagłębie wygra czwarte spotkanie ligowe z rzędu.

MVP meczu: Karin Bujnochova (KGHM MKS Zagłębie)

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Galiczanka Lwów 31:23 (19:12)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Zima – Promis 1, Pankowska, Przywara 3, Górna 4, Zych, Drabik, Szarkova, Michalak 6, Bujnochova 9, Kochaniak-Sala 4, Jureńczyk 1, Milojević 2.

Galiczanka: Poliak, Stadnyk – Hadiuk, Diachenko 3, Tkach 1, Markevych 4, Lakatosh, Prokopiak 1, Konovalova 1, Kozak 1, Shukal 8, Havrysh, Dmytryshyn 2, Mykoliuk, Poliak Tetiena.