Gratka dla najmłodszych widzów, od dzisiaj, 17 grudnia, w lubińskim kinie Muza można obejrzeć film animowany „Misiek: ekipa na wakacjach”. A od 22 grudnia na ekranach kina „Matrix Zmartwychwstania”.
„Misiek: ekipa na wakacjach” pokazywany będzie do 30 grudnia. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 23 grudnia będzie można obejrzeć produkcje „Dom Gucci” oraz „Powrót do tamtych dni”.
Ponadto od środy, 22 grudnia, wyczekiwana premiera filmu „Matrix Zmartwychwstania”. Na ekranach kina Muza będzie gościć do 6 stycznia.
Kinomanii w cyklu DKF tym razem obejrzą „Ostatni pojedynek”. Seans jak zwykle odbędzie się w środę.
Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.
O filmach:
„Misiek: ekipa na wakacjach”
Zmęczony obowiązkami króla polarnego, Misiek postanawia zrobić sobie wolne i poświęcić więcej czasu rodzinie. Niestety ktoś wykorzystuje urlop władcy i kradnie mu koronę – symbol jego władzy. A bez niej Misiek nie może sprawować rządów i naraża poddanych na wielkie niebezpieczeństwo. Kiedy katastrofa wisi na włosku, pojawia się wskazówka mówiąca, że korona mogła zostać wywieziona do Chin. Aby ją odzyskać, Misiek, jego rodzina i przyjaciele – pod pozorem wspólnych wakacji – udają się do Azji. Na miejscu odkrywają, że zaginiony przedmiot został ukryty w największym parku rozrywki na świecie. Chcąc go odnaleźć, bohaterowie będą musieli skorzystać ze wszystkich niesamowitych atrakcji wesołego miasteczka. Pomogą im w tym nowi kumple – niezwykle dzielne, chińskie tygrysy.
„Dom Gucci”
Film inspirowany szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.
„Powrót do tamtych dni”
„Powrót do tamtych dni” w reżyserii Konrada Aksinowicza to wyjątkowy list miłosny do lat 90. i minionych lat dzieciństwa. Film został już dostrzeżony przez komisję selekcyjną Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, która uwzględniła go w gronie 16 tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego wrześniowej imprezy. Produkcja została również zakwalifikowana do konkursu Just Film w ramach Black Nights Film Festival w Tallinie.
14-letni Tomek (debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar), mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?
„Matrix Zmartwychwstania”
Lana Wachowski, wizjonerka i prekursorska twórczyni, przedstawia Matrix Zmartwychwstania, długo wyczekiwaną czwartą odsłonę przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W
nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części: Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss – w rolach słynnych postaci Neo i Trinity, a sam film nawiązuje do pierwszej części „Matrixa”.
„Ostatni pojedynek”
Trzymającą w napięciu opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w brutalnej scenerii czternastowiecznej Francji, wyreżyserowana przez Ridleya Scotta. Ta oparta na autentycznych wydarzeniach historyczna epopeja obala przekonania na temat ostatniego pojedynku sądowego pomiędzy Jeanem de Carrouges (Matt Damon) i Jacquesem Le Gris (Adam Driver) – dwoma przyjaciółmi, którzy stali się zaciekłymi rywalami.