„West Side Story” w nowej odsłonie w reżyserii Stevena Spielberga oraz „Hiszpański romans” Woody’ego Allena będzie można obejrzeć w marcu w cyklu DKF w lubińskim kinie Muza.
Marzec rozpocznie się seansem filmu „West Side Story” (2 marca). Ponadto w nadchodzącym miesiącu w DKF-ie w kinie Muza będzie można obejrzeć produkcje: „W pętli ryzyka i fantazji” (9 marca), „Córka” (16 marca) oraz „Hiszpański romans” (23 marca) i „Oskarżony” (30 marca).
Filmy w ramach tego cyklu wyświetlane są w każdą środę o godzinie 19. Bilet na jedną projekcję kosztuje 17 zł, a karnet na cały miesiąc – 55 zł.
Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie ckmuza.eu.
O filmach:
„West Side Story”
Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie w reżyserii Stevena Spielberga, który zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych.
Film zdobył 3 Złote Globy (najlepsza komedia lub musical, najlepsza aktorka i aktorka drugoplanowa w komedii lub musicalu) i otrzymał 7 nominacji do Oscara.
„W pętli ryzyka i fantazji”
Film nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ubiegłorocznym Berlinale, który obok głośnego „Drive My Car” (nagrody w Cannes i nominacje do Oscara, będący adaptacją opowiadania Murakamiego), stał się przepustką do czołówki światowych filmowców dla Ryûsuke Hamaguchiego.
Bohaterki „W pętli ryzyka i fantazji” wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction. Hamaguchi kręci kołem fortuny z mistrzowską wprawą, a zrealizowane głównie we wnętrzach sceny są fenomenalnymi, zniuansowanymi portretami relacji. Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy melancholia, która sprawia, że film staje się cichym westchnieniem nad naszą niedoskonałością.
„Córka”
Spektakularny debiut reżyserski Maggie Gyllenhaal, oparty na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante. Leda (Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć. Film otrzymał 3 nominacje do Oscara: najlepsza aktorka pierwszoplanowa, drugoplanowa i scenariusz adaptowany.
„Hiszpański romans”
Film w reżyserii Woody Allena. Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!
„Oskarżony”
Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Czy rzeczywiście jest winny, a może sam jest ofiarą? Dwoje młodych bohaterów i ich bliscy zobaczą, jak ich życie i przekonania mogą zostać zniszczone, ale… czy prawda jest tylko jedna?