Maks Janeczek z sukcesami w Czechach i Krakowie

275

W czeskim Frydku-Mistku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Młodzieży i Juniorów Kraju Morawsko-Śląskiego w Szachach Klasycznych. W turnieju wziął udział 8-latek z Lubina Maksymilian Janeczek. Z dorobkiem 5 punktów na 7 możliwych został mistrzem wśród dziewięciolatków i zajął drugie miejsce w klasyfikacji do lat 11.

Tydzień wcześniej w Krakowie Maks stanął na drugim stopniu podium w turnieju szachów klasycznych do lat 14. Rankingowy rezultat turniejowy pozwolił mu po raz kolejny podnieść kategorię szachową. Jego szachowy prestiż od niedawna uzupełnia także III klasa sportowa, którą nadano mu w Krajowym Rejestrze Polskiego Związku Szachowego za wyniki w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Murecku (Maksymilian zdobył tam tytuł Mistrza UE do lat 8 uzyskując 8,5 punktu na 9 możliwych).