Mają pewne miejsce w lidze

13

Siatkarze MKS Cuprum Mundo Lubin nie mogli w lepszy sposób zakończyć swojej pierwszej rundy zasadniczej w 1. lidze. Podopieczni Pawła Szabelskiego pokonali zespół z Wielunia 3:2 i mogą być spokojni o swoje miejsce.

Play-off czy play-out. Spotkanie z Siatkarzem Wieluń miało rozstrzygnąć w jakiej fazie zagrają podopieczni Pawła Szabelskiego. Jeżeli lubinianie przegraliby ten mecz, mogliby walczyć jedynie w fazie play-out o utrzymanie w lidze. O to jednak miejscowi martwić się już nie muszą.

Pierwszego seta wygrali lubinianie 25:23, druga i trzecia partia należały już jednak do gości 23:25 oraz 19:25. Trzeci set należał już do miejscowych, 25:20. Wtedy już był remis 2:2. Piątego, decydującego seta wygrali już zawodnicy Mundo 17:15 i cały mecz 3:2.

MKS Cuprum Mundo Lubin 3:2 (25:23, 23:25, 19:25, 25:20, 17:15) Siatkarz Wieluń.