Łyżwy, rolki, taniec i piłka nożna z Akademią Misiów

359

Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki wznowiła po wakacjach starty w jeździe szybkiej na rolkach. Już 24 zawodników ma za sobą udany występ w kolejnej edycji Pucharu Polski we Wrocławiu.

Najmocniejszą i najliczniejsza grupę stanowiły młodziczki, które kolejny raz pokazały swoją klasę. Olimpia Nowak wygrała sprinterskie dystanse na 200 i 500 metrów, a rok młodsza Agata Kobus zajęła 3 miejsce na 200 metrów oraz 2 miejsce na 500 metrów. W wieloboju dziewczęta zajęły drugie i trzecie miejsce. Świetnie zaprezentowała się Lena Budzan zajmując czwarte miejsce w wieloboju i taką samą lokatę na krótkich biegach.

Najbardziej błądzącym zawodnikiem Akademii był Bartosz Madej, który zdeklasował rywali w każdym wyścigu. Najmłodszy reprezentant Akademii, 6-letni Wiktor Kucharczyk w każdym wyścigu wywalczył brązowy medal. W roczniku 2012 całą rywalizację wygrała Natasza Kaczor, drugie miejsce dla Wiktorii Milnikiel, a Antonina Ludwicka wygrała wyścig na 2km.

– Jesteśmy dumni z każdego zawodnika, który przełamuje swoje słabości i daje z siebie wszystko podczas zawodów – podkreśla Natalia Czerwonka, lubińska panczenistka. Akademia niedługo będzie obchodzić swoje 4 urodziny i z tej okazji ma pewną nowość. – Są to zajęcia piłki nożnej, które poprowadzi wyśmienity zawodnik Mateusz Szczepaniak – mówi panczenistka.

Kluby, w których grał trener to: SCS Amico Lubin, Zagłębie Lubin, francuski Aj Auxerre, Piast Gliwice, Cracovia, Miedz Legnica, Górnik Polkowice, Warta Poznań, Podbeskidzie Bielsko Biała.

– Nauczyłem się tam rzeczy, które nie dała mi Polska w latach juniora. Spojrzałem na piłkę z innej – szerszej perspektywy. Piłka przede wszystkim powinna cieszyć, a aby mogła to robić potrzebne są umiejętności, które chciałbym nauczyć podopiecznych w Akademii Natalii Czerwonki, z którą znam się i wychowywałem od małego – puentuje Mateusz Szczepaniak.

Akademia zaprasza na zajęcia pokazowe w czwartek w godzinach 16.00-17.30 na Orlik przy Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Szpakowej 1. Jak podkreśla Natalia Czerwonka. – Zapraszamy na nowe nabory do sekcji Akademii. Prowadzimy szkolenie dzieci na rolkach – łyżwach, a także zajęcia taneczne na sali sportowej w szkole nr 14 przy ul. Norwida oraz nasza nowość, a więc wspomniana piłka nożna.