Łyżwiarze w świetnej formie. Medale już pierwszego dnia

160

Ruszyły XXXVI Mistrzostwa Polski na dystansach. Już pierwszego dnia reprezentacji MKS Cuprum Lubin spisali się na medal.

Dla większości nie są to docelowe zawody w sezonie, to jednak cała grupa dała z siebie wszystko i zanotowała dobre przejazdy. Największe osiągnięcia uzyskała Kaja Ziomek, która wywalczyła złoto na 500m z czasem 38.72. – Dobry bieg na mistrzostwach to radość i kwalifikacje do Pucharów Świata. Cieszy mnie to, że ta jazda ze startu na start jest coraz lepsza – podkreśla w wywiadzie dla telewizji Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – Kaja Ziomek.

Dominika Halbryt poprawiła rekord życiowy na 500m i wywalczyła 8 miejsce na 3km, również z nowym rekordem. Ich klubowy kolega Kacper Busse zdobył srebrny medal na 5km MMP. Lubinianka Andżelika Wójcik, reprezentująca obecnie AZS AWF Katowice, na dystansie 500m zajęła drugie miejsce z czasem 38.77.

Komplet wyników on-line: Sport-Wyniki