Lwów lepszy w pierwszym meczu

288

Za nami historyczny mecz dla Akademii KGHM Zagłębia. Mistrzowie CLJ U-18, zmierzyli się na Stadionie Zagłębia z mistrzem Ukrainy, Ruchem Lwów w pierwszym spotkaniu I rundy UEFA Youth League. Górą w tym starciu okazali się zawodnicy rywali, którzy zwyciężyli 1:0 po trafieniu Rusłana Nepejpijewa.

Bramka: Rusłan Nepeipiiev 24

Ruch: 1. Jurij-Wołodymyr Hereta – 11. Andrij Kiteła, 3. Bohdan Slubyk, 4. Witalij Chołod, 18. Witalij Roman – 15. Andrij Stolarczuk (51, 2. Ołeksij Towarnyćkyj), 20. Denys Pidhurśkyj, 5. Maksym Bojko (67, 8. Nazar Rusiak), 10. Ołeh Fedor, 7. Rusłan Nepejpijew (79, 17. Roman Dobrianśkyj) – 19. Jewhenij Pastuch (46, 16. Nazar Kasarda).

Zagłębie: 1. Szymon Weirauch – 2. Jakub Kolan, 3. Kamil Sochań, 4. Szymon Panasiuk (44, 14. Szymon Karasiński), 5. Kamil Sobczak – 7. Tomasz Pieńko (72, 15. Oskar Kozdroń), 10. Paweł Kruszelnicki, 6. Filip Kocaba, 8. Kacper Terlecki, 11. Kacper Masiak (72, 18. Wojciech Szafranek) – 9. Oliwier Sławiński.

żółte kartki: Stolarczuk, Slubyk, Kiteła, Hereta – Kruszelnicki, Sławiński, Karasiński.
czerwona kartka: Bohdan Slubyk (49. minuta, Ruch, za drugą żółtą).

sędziował: Miloš Savović (Czarnogóra).
widzów: 667.

___________________

Kacper Terlecki

Jesteśmy po pierwszym meczu spotkaniu UEFA Youth League. Na początku poproszę Cię o podsumowanie tego spotkania.

– Niestety przegraliśmy ten mecz. Moim zdaniem byliśmy lepsi. Mieliśmy swoje sytuacje, oni oddali mało strzałów, ale wykorzystali to, byli skuteczniejsi.

Przez niemal całą drugą połowę graliśmy w przewadze, prowadząc grę na ich połowie, powiedz, czego według Ciebie zabrakło, by doprowadzić chociażby do remisu?

– Zabrakło nam realizacji pomysłu, który mieliśmy na ten mecz. Chcieliśmy bardzo mocno strzelić bramkę, zabrakło nam chyba nieco chłodnej głowy, bo mogliśmy się w pewnym momencie zatrzymać, poczekać i atakować z większym spokojem.

Z jakim nastawieniem podejdziecie do tego drugiego meczu?

– Oczywiście chcemy wygrać to spotkanie jak największą ilością bramek. Za moment wracamy do treningów, będziemy dalej ciężko pracować nad tym, by swój cel zrealizować.