Łukasz Łakomy przed meczem z Jagiellonią

250

Przed nami starcie z Jagiellonią Białystok. Jakie mocne strony tego zespołu byś wskazał?

– Na pewno ofensywa, jest to Jesus Imaz i Marc Gual, którzy naprawdę dobrze wyglądają w ofensywie w obecnym sezonie. Strzelają dużo bramek. Trzeba uważać na uderzenia z dystansu, bo w ostatnich meczach Nené pokazał, że potrafi to robić znakomicie. Musimy być też mocno skoncentrowani w obronie. To jest ich duży atut, więc na to powinniśmy uważać.

2023.01.28 Wroclaw
Pilka nozna
PKO Ekstraklasa sezon 2022/2023
Slask Wroclaw – KGHM Zaglebie Lubin
N/z Lukasz Lakomy
Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

W tej rundzie zanotowaliśmy komplet zwycięstw w meczach wyjazdowych. Chyba z podobnym nastawieniem wyruszacie do Białegostoku?

– To na pewno. Jesteśmy nastawieni tak jak zawsze – na zwycięstwo. W ostatnim meczu już w doliczonym czasie gry tracimy bramkę – wielka szkoda, bo uciekł nam punkt, a dobrze wyglądaliśmy. W meczu z Pogonią była bardzo dobra gra w piłkę, utrzymanie się przy niej oraz groźne kontrataki, więc jestem przekonany, że wygramy. 

Co Twoim zdaniem może być kluczem do wygranej po naszej stronie?

– Na pewno nasze kontrataki, bo są bardzo groźne i widać, że mamy bardzo fajne przejście z obrony do ataku. Sądzę, że jest to nasz największy atut, podobnie jak defensywa. Najważniejsze, żeby był zespół na boisku i skuteczność, a to przyniesie nam trzy punkty, które przywieziemy do Lubina. 

 

Rozmowa: zaglebie.com