Lubińskie Lwy zainaugurowały grupę finałową

142

Inauguracja rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn o miejsca 1-8, nie wyszła drużynie lubińskich „Lwów”. Początek spotkania to wyrównana walka punkt za punkt. Niestety, w ostatniej kwarcie, gospodarze wykazali się większą koncentracją.

Oleśniczanie bardzo szybko przechodzili do ataku, czym sprawiali SMK problemy. Jednak w odpowiedzi, świetną dyspozycję potwierdzał Damian Szablewski, który hurtowo zdobywał punkty wyprowadzając nas na prowadzenie 10:11. Od tego momentu to jednak gospodarze złapali wiatr w żagle i wygrali całą kwartę 21:15.

Kolejna odsłona to systematyczne powiększanie przewagi przez oleśniczan. Lubińskiej drużynie brakowało przede wszystkim agresji w obronie, co skutkowało łatwymi punktami spod kosza gospodarzy. Mecz wyrównał się po przerwie, kiedy uruchomił się nasz obwód. Trójki Cypriana Beniera, Pawła Macowicza i Damiana Szablewskiego zmniejszyły stratę do 11 oczek na koniec kwarty (53:64).

Początek ostatniej odsłony wyglądał obiecująco. Niestety, w nawiązaniu walki przeszkodził „Lwom” ponownie brak koncentracji w obronie i przestój w ataku, dzięki czemu Team Plast KK Oleśnica zwiększył przewagę do 21 punktów (83:62). W końcówce udało się zmniejszyć tę różnicę, jednak ostatecznie z parkietu SMK zeszło pokonane. 6 lutego o godzinie 18.00 na parkiecie sali RCS przy ul. KEN, odbędzie się drugie spotkanie grupy finałowej. SMK podejmie Polonię Świdnica.

Team-Plast KK Oleśnica – SMK Lubin 83:66
SMK Lubin: Szablewski 21(1), Benier 12(1), Macowicz 12(2), Madeja 10, Iłowski 4, Skibiński 3(1), Nowicki 2, Bunkiewicz 2, Botuszyn, Jamroży, Durski, Bęben