Lubiński raper ze statuetką Empiku

3465

Lubinianin Oskar OKI Kamiński znalazł się w gronie laureatów corocznej gali Bestsellery Empiku. 22-letni raper odebrał statuetkę w kategorii muzycznych odkryć minionego roku. Jurorom zaimponował niezwykłą charyzmą i umiejętnością przybierania różnych wcieleń artystycznych. Podczas wieczoru OKI miał też okazję zaprezentować próbkę swojego talentu, występując na scenie wspólnie z Katarzyną Nosowską. Duet przedstawił ciekawą interpretację utworu Kultu „Arahja”.

scena z: OKI, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Polska publiczność już 22. raz wybrała swoich ulubionych twórców. Większość statuetek w plebiscycie Bestsellery Empiku 2020 trafiła do rodzimych artystów. Nagrody za najpopularniejsze książki, płyty i filmy minionego roku odebrali m.in. Katarzyna Nosowska, Zygmunt Miłoszewski, Sanah oraz Jan Komasa. 

Podczas gali ogłoszone zostały również Odkrycia Empiku 2020 w kategoriach Literatura, Muzyka i Film. To nagrody przyznawane młodym, zdolnym twórcom o nieszablonowych wizjach i dużej wrażliwości, którzy w minionym roku wnieśli do polskiej kultury nową jakość i zaproponowali odbiorcom wyjątkowe wrażenia artystyczne. Laureatów wskazało grono uznanych artystów, opiniotwórczych dziennikarzy i ekspertów Empiku.

W kategorii muzycznych odkryć zwyciężył Oskar Kamiński z Lubina, publiczności znany jako OKI. Jury doceniło dwa ubiegłoroczne krążki rapera: debiutancki „47playground” oraz „77747mixtape”. 

scena z: OKI, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Zwycięstwo OKI-ego ogłosiła Beata Kozidrak: – Za wyjątkowy luz w poruszaniu się, za świeżość, za talent, za wyjątkową wrażliwość zapraszamy na czerwony dywan. Wygrywa OKI!

– Bardzo mi miło, że Pani Beata dołączyła do grona wręczających nagrody. To dużo dla mnie znaczy. Myślę, że dla moich rodziców też to dużo znaczy. Chciałbym dedykować tę nagrodę takim jak ja ziomalom z bloku, którzy widzą to teraz w telewizji. Jestem ubrany, jak chcę. Tak naprawdę możecie zrobić wszystko. Chciałbym podziękować na pewno LAbelowi2020. Trochę zabrakło mi słów… Dziękuję jeszcze raz – mówił 22-letni raper podczas odbierania statuetki.

Krótki komentarz w swoim stylu dodał także prowadzący galę Marcin Prokop: – Przed galą porównywałeś się ze mną, kto jest wyższy. Ja jestem wysoki, a ty jesteś wielki. I niech tak zostanie! – zauważył prezenter.

scena z: Katarzyna Nosowska, OKI, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Gala Bestsellerów Empiku to nie tylko uhonorowanie twórców cieszących się największym uznaniem publiczności. To również elektryzujące widowisko, przygotowane przez czołowych muzyków rodzimej sceny, opatrzone unikalną, futurystyczną oprawą wizualną. Dyrektor muzyczny wydarzenia, IGO, zaproponował w tegorocznej edycji ekscytującą mieszankę kultowych utworów w zupełnie nowych aranżacjach i zaskakujących duetach. Na scenie wspólnie stanęli m.in. Katarzyna Nosowska i OKI z utworem „Arahja”. 

Oki”, mimo młodego wieku, może się pochwalić się już blisko 10-letnim stażem. Jego utwory pojawiały się na najpopularniejszych kanałach rapowych w serwisie YouTube, m.in. SBM Label czy Step Records. 

Fot. Piętka Mieszko/AKPA

„Oki” na scenie jest prawdziwym wulkanem energii. Ma bardzo ciekawe i nieszablonowe teksty. Jego pierwsze utwory były w stylu klasycznym, obecne nawiązują do nowoszkolnego i trapowego hip hopu.

Utwory „Okiego” cieszą się dużą popularnością w serwisie YouTube. Najwyższy wynik osiągnął „Siri”, który został odsłuchany ponad 9 mln razy.