Czwarty tegoroczny turniej cyklu Grand Prix Polski POL TOUR zakończony sukcesem Mieszka Fortuńskiego, który w finale pokonał Wojciecha Szewczyka 6:4.
W miniony weekend odbyła się 22. gdańska odsłona serii Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. To zawody mające wieloletnią tradycję sięgającą 1998 roku. Tym razem do konfrontacji czołowych bilardzistów w kraju doszło w klubie bilardowym Green Club Gdańsk przy ulicy Hynka 69.
Do czerwcowego Grand Prix zgłosiło się 121 sportowców, w tym zdecydowana krajowa czołówka. Ponownie zainteresowanie turniejem przekroczyło oczekiwania organizatorów.
W sobotę byliśmy świadkami rundy zasadniczej. Uczestnicy podzieleni zostali na 28 grup, z których do niedzielnej fazy pucharowej mogło awansować tylko 56 bilardzistów. Czołowi gracze nie zawiedli, wszystkie wielkie nazwiska zameldowały się w play-off.
Po wielu godzinach rywalizacji do finału awansowali Wojciech Szewczyk z GKS-u Katowice oraz Mieszko Fortuński. Pierwszy z nich to aktualny lider krajowego Rankingu Open sezonu 2025, zaś sportowiec UKS-u Baribal Lubin ma za sobą niedawny triumf w Pucharze Europy Euro Tour, co zapowiadało rywalizację na bardzo dobrym poziomie. Reprezentanci Polski nie zawiedli dając fanom sportu bilardowego emocje z najwyższej półki. Ostatecznie Fortuński pokonał Szewczyka 6:4 i to on sięgnął po statuetkę. Na ostatnim miejscu podium uplasowali się Daniel Macioł oraz Wiktor Fortuński, brat zwycięzcy Kolejne zawody cyklu Pol Tour odbędą się pod koniec października.
Fot. Archiwum klubu