Lubińska policja rekrutuje

2323

Lubińska policja zaprasza na dni otwarte – 14 i 16 października. – Czekamy na ciebie. Nasi specjaliści udzielą szczegółowych informacji na temat zasad prowadzonego naboru do służby w policji – zachęca aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

– Przyjmowanie kandydatów jest prowadzone z jednoczesnym zachowaniem reżimu sanitarnego, w związku z występującymi zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Z uwagi na powyższe ograniczenia, osoby zainteresowane złożeniem dokumentów aplikacyjnych proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 47 87 432 14 – informuje Sylwia Serafin.

Aby zostać policjantem, nie można być karanym, trzeba natomiast mieć średnie wykształcenie.

Kandydat do służby musi przejść kilka etapów rekrutacji. Najpierw sprawdzana jest wiedza ogólna. Przykładowe pytania, do których można się przygotować są na stronie internetowej Komendy Głównej Policji. Następnie jest test sprawnościowy, który można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. W kolejnym etapie każdego czeka rozmowa z psychologiem, który bada predyspozycje do służby w policji. Ostatnim etapem jest sprawdzenie stanu zdrowia. Kilku specjalistów bada, czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do służby w policji.

Jeśli ktoś przejdzie te wszystkie etapy, zostaje przyjęty do służby. Potem ślubowanie i rozpoczyna się kurs podstawowy.

– To ciekawa praca, która daje wiele możliwości rozwoju. Jest przede wszystkim pewna i bardzo atrakcyjna finansowo. Dużym atutem jest różnorodność wykonywanych zadań – dodaje aspirant sztabowy Serafin.

Ci, którzy zdecydują się zostać policjantem i przejdą wszystkie etapy rekrutacji, na starcie na rękę otrzymają 3880 zł wypłaty. Na jeszcze wyższe zarobki może liczyć policjant, który nie ukończył 26 lat, wtedy jego wypłata będzie wynosiła około 4220 złotych.

Osoby zainteresowane pracą w policji, powinny zadzwonić 47 8743 313 lub napisać maila kpp@lubin.wr.policja.gov.pl.