Lubińscy tancerze najlepsi na Malcie

2703

Kilkaset najlepszych par tanecznych z całego świata rywalizowało w prestiżowych zawodach Malta Dance Sport Cup 2024. Nasze miasto reprezentowały trzy pary, z których dwie wywalczyły złote medale w swoich kategoriach.

Był to kolejny turniej organizowany w ramach Światowej Federacji Tańca Sportowego (ang. World DanceSport Federation). W kategorii młodzieżowej (Youth) bezkonkurencyjni okazali się: Kinga Nowacka i Marcel Cybul, natomiast w nieco starszej wiekowo kategorii wschodzących gwiazd (Rising Stars) zwyciężyła para: Dorota Kowalczuk i Mateusz Krupa.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Hanna Mongałło i Bartosz Pajerski, dla których był to pierwszy turniej tej rangi. Lubiński duet wywalczył w finale 6. miejsce, startując w kategorii Youth oraz do 21 lat.

Wszystkie wymienione pary trenują w Studio Tańca PM Lubin pod okiem Patryka Mierzwy, Weroniki Mierzwy i Kamila Bochenka.

– Przed nami teraz najważniejszy turniej, czyli Mistrzostwa Polski w Katowicach, które odbędą się 22 marca – mówi Weronika Mierzwa, szkoleniowiec lubińskich tancerzy.