Lubińscy szczypiorniści zostają w lidze

11

Piłkarze ręczni MKS Zagłębia Lubin na trzy kolejki przed zakończeniem fazy play-out zapewnili sobie utrzymanie w PGNIG Superlidze. Miedziowi wygrali dziś na wyjeździe z Czuwajem Przemyśl 33:30 (16:15).

Zespół z Przemyśla już wcześniej pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową. U siebie chciał jednak zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wydawało się, że miedziowym pójdzie gładko, gdyż rozpoczęli od pewnego 4:0. Gospodarze szybko się otrząsnęli i doprowadzili do remisu. Do końca pierwszej połowy trwał wyrównany bój, a lubinianie schodząc do szatni prowadzili tylko jedną bramką. Przez pierwszy kwadrans miedziowi wygrywali różnicą 1-2 bramek. Później na prowadzenie wyszli gospodarze. Jeszcze w 56. minucie było 30:29 dla zespołu z Przemyśla. Ostatnie cztery bramki były jednak autorstwa Zagłębia.