Lubińscy siatkarze znów górą

11

Drugie zwycięstwo drugim meczu w sezonie odnotowali siatkarze Cuprum Mundo Lubin. Tym razem podopieczni Dominika Fristera wygrali z Delic Pol Norwid Częstochowa 3:1.Przed tygodniem lubinianie również odnieśli zwycięstwo. Na inaugurację sezonu zawodnicy Cuprum Mudno Lubin pokonali, również na własnym parkiecie, KS AZS Rafako Racibórz 3:2.

Po pierwszych dwóch setach, wygranych przez gospodarzy pewnie do 17 i 18 wydawało się, że skończy się na 3:0. Tymczasem trzecią odsłonę goście wygrali na przewagi 26:24, a w czwartej prowadzili przez niemal cały czas. W końcówce czwartego seta podopieczni Dominika Fristera zdołali jednak odrobić straty i wygrać 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Po dwóch kolejkach rozgrywek drugiej ligi grupy II podopieczni Dominika Fristera, z dorobkiem pięciu punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Liderem jest AZS Politechnika Opolska, która ma na swoim koncie sześć punktów.